1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TAEKWONDOCULAR KANADA’DA YARIŞACAK
TAEKWONDOCULAR KANADA’DA YARIŞACAK

TAEKWONDOCULAR KANADA’DA YARIŞACAK

Kanada’da yapılacak olan GTF Dünya Kupası için çalışmalarını tamamlayan KKTC Taekwondo milli takımı Kanada’ya gitmek için bu sabah adadan ayrıldı

A+A-

 

 

 

 

KKTC Taekwondo Milli Takımı Kanada’da yapılacak olan GTF Dünya Kupası müsabakaları için bu sabah erken saatlerde adadan ayrıldı.

KKTC Taekwondo Milli Takımı’nda federasyon başkanı Mustafa Aktuğ, teknik direktör Grand Master Eyüp Zafer Gökbilen, antrenörler Öykü Ergin ve Ali Uslu ile sporcular Turgay Yalçın, Mert Kandemir, İhsan Yaldızsal, Cengiz Şakir, Müsanna Doğan Koç,  Pınar Akarpınar, Rigina Raghmatova, Songül Yıldırım, Cemile Dünki, Yuğba Aközlüer ve Cansu Keskin bulunuyor.

Bu sabah İstanbul’a ordan da Londra’ya gidecek olan kafile Londra’dan Kanada’nın Toronto  şehrine gidecek.

Yarın başlayacak olan ve Dünya Şampiyonası’nda yer alan en iyi ülkelerin katıldığı GTF Dünya Kupası’nda yarışacak sporcularımız, şampiyonluk hedefliyor.

GTF tarafından iki yılda bir Dünya Şampiyonası ve iki yılda bir de Dünya Kupası organize ediliyor. Dünya Şampiyonası’nda en iyi dereceyi alan ilk 16 takım bir sonraki yıl düzenlenen Dünya Kupası’na katılma hakkı elde ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 463 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler