Taekwondocular Choi Hong Hi anısına yarıştı
Choi Hong Hi Taekwondo Karate Budo Martialarts Müsabakaları Girne'de Avrasya Taekwondo Merkezi’nde dün yapıldı.
KKTC Taekwondo Karate Aikido Kurash Wushu Muaythai Federasyonu’nun taekwondo sporunun kurucusu Choi Hong Hi adına düzenlediği Choi Hong Hi Taekwondo Karate Budo Martialarts Müsabakaları Girne'de Avrasya Taekwondo Merkezi’nde dün yapıldı.
Girne Taekwondo İhtisas Kulübü, Doğan Tük Birliği, Türk Ocağı Limasol, Girne Halk Evi, Lefkoşa Taekwondo İhtisas Kulübü ve bölge takımlarından renkli kuşak sporcuların katıldığı müsabakaların ödüllerini federasyon başkanı Eyüp Zafer Gökbilen ile federasyon, bölge ve kulüp temsilcileri verdi.
Choi Hong Hi müsabakaları sonuçları:
Bayanlar Hyong Pumsa Kata:
1.kategori: 1.Ezgi Günay, 2.Yetergül Karaca, 3.Tuğba Kara
2.kategori: 1.Açelya Ergin, 2.Özlem Tomak 3.Betül Ceylan
Erkekler Hyong Pumsa Kata:
1.kategori: 1.Çağın Madencioğlu, 2.Kubilay Demirel, 3.Mahmut Colayır
2.kategori: 1.Atakan Ergin, 2.Yasin Tomak, 3.Bahadır Bozbay
3.kategori: 1.Nikita Gordeev, 2.Efe Şafak, 3.Ömer Faruk Karaca
Bayanlar Taeryon/Kata/Serbest:
1.kategori: 1.Ezgi Günay, 2.Yetergül Karaca, 3.Tuğba Kara
2.kategori: 1. Özlem Tomak, 2.Açelya Ergin, 3.Betül Ceylan
Erkekler Taeryon/Kata/Serbest:
1.kategori: 1. Atakan Ergin, 2. Çağın Madencioğlu, 3. Yasin Tomak
Bayanlar El Kırışı Sudo:
1.kategori: 1.Ezgi Günay, 2.Açelya Ergin, 3.Yetergül Karaca
2.kategori: 1.Özlem Tomak, 2.Betül Ceylan, 3.Tuğba Kara
Bayanlar Ayak Kırışı Yopçagi:
1.kategori: 1. Yetergül Karaca, 2. Açelya Ergin, 3. Ezgi Günay
2.kategori: 1. Özlem Tomak, 2.Betül Ceylan, 3.Tuğba Kara
Erkekler El Kırışı Sudo:
1.kategori: 1.Ömer Faruk Karaca, 2.Nikita Gordeev, 3.Efe Şafak
2.kategori: 1.Atakan Ergin, 2.Yasin Tomak, 3.Kubilay Demirel
Erkekler Ayak Kırışı Yopçagi:
1.kategori: 1. Efe Şafak, 2. Ömer Faruk Karaca, 3. Nikita Gordeev
2.kategori: 1. Çağın Madencioğlu, 2.Yasin Tomak, 3.Atakan Ergin
Bayanlar Zor Hareketler Tümyo Apçagi:
1.kategori: 1.Özlem Tomak, 2.Açelya Ergin, 3.Ezgi Günay
Bayanlar Zor Hareketler Tümyo Yopçagi:
1. kategori: 1. Yetergül Karaca, 2.Ezgi Günay, 3.Açelya Ergin
Erkekler Zor Hareketler Tümyo Apçagi:
1.kategori: 1. Atakan Ergin, 2.Yasin Tomak, 3.Kubilay Demirel
Erkekler Zor Hareketler Tümyo Yopçagi:
1.kategori: 1.Nikita Goddeev, 2.Efe Şafak, 3.Ömer Faruk Karaca.