1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Taçoy: Ben de aday olabilirim
Taçoy: Ben de aday olabilirim

Taçoy: Ben de aday olabilirim

UBP Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy, UBP Başkanlık yarışında, ‘ben de varım’ demeye hazırlanıyor. Tabanın nabzını yoklayan Taçoy, adaylık konusundaki düşüncesini de gizlemiyor. Dün katıldığı bir TV programında, UBP’deki başkanlık yarı

A+A-

 

 

 

UBP Lefkoşa Milletvekili Hasan Taçoy, UBP Başkanlık yarışında, ‘ben de varım’ demeye hazırlanıyor.

Tabanın nabzını yoklayan Taçoy, adaylık konusundaki düşüncesini de gizlemiyor. Dün katıldığı bir TV programında, UBP’deki başkanlık yarışından söz eden Taçoy, “Rakipli bir yarış olmalı, muhakkak aday çıkmalı” dedi.

Ardından şu anda başkanlık için aday olmayı düşünmediğini belirten Taçoy, kesin konuşmadı, adaylığa açık kapı bırakarak, topu tabana atarak, “Tabandan bir ses gelirse durum değişir, ben de adaylığı düşünebilirim” açıklamasında bulundu.

Maliye Bakanı Ersin Tatar ile Başbakan İrsen Küçük’ün ağzından düşürmediği ve ekonomik durumumuz için kullandığı ‘Uçuyoruz’ benzetmesine de takılan Taçoy, "Hepimiz baştan sona bir akıl durgunluğu yaşıyoruz. Başta turizm olmak üzere ekonomik anlamda bazı iyi gidişler var ama bu halkın cebine yansımıyor. Tam anlamıyla bir uçma yok" ifadesinde bulundu.

 


 

“Siz beni dinlemediniz”

 

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ile Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları Kıbrıs TV’deki programda tartıştı.

Yorgancıoğlu’nun açıklamalarını yanlış anlayarak, canlı yayına bağlanan Bulutoğluları, "Belediyenin 200 milyon borcu olduğunu iddia ediyorsunuz. Böyle bir şey yok. Belediyenin 46 milyon borcu vardır. Belediyeyi biz batırmadık. Bir senaryo yazıldı. Siz de bu senaryonun içindesiniz. Ben sizin veznenizi 47 gün kapatayım siz de maaş ödeyemezsiniz " dedi.

Bunun üzerine Yorgancıoğlu,  "Siz beni dinlemediniz.. Borcunuz 46 milyon diyorsunuz Sayıştay’ın raporu 146 milyon lira diyor. Bu işi ne sen ne ben temizleyemeyiz bu işi mahkeme temizler. Ben bu işi mahkemenin çözeceğini söyledim” diye Bulutoğluları’na cevap verdi.

 

 


 

DGP katılmadı, yol gösterdi!

 

Demokrasi ve Güven Partisi (DGP), dün bir bildiri yayınladı, LTB Başkanı ile Meclis Üyelerini ‘90 gün zorunlu izine' çıkaran yasa gücündeki kararnamenin " UBP’nin hukuk tanımaz ve antidemokratik tavrının en tipik örneklerinden biri” olduğunu vurguladı.

Konuyla ilgili en yüce denetleme organının Cumhuriyet Meclisi olduğuna işaret edilerek, Meclis’in bu amaçla toplanmasının engellendiği iddia edildi.

Şimdi bu açıklamayı okuduktan sonra Pazartesi günü yapılmaya çalışılan Meclis toplantısı haberlerine bir göz attım. Haberde DGP’nin Meclis toplantısına katılmadığı vurgulanıyordu.

Dün ise DGP’den gelen basın açıklaması ile Meclis’in toplanmasının engellediği söyleniyordu. LTB gündemli Meclis toplantısına katılmayan bu partinin böyle bir açıklama yaparak yol göstermesi sizce de bir çelişki değil mi?

 

 


 

Gözleri tamamen kapalı

 

“Uyanamıyoruz bir türlü... Yıllardır uyumaya devam edelim diye neler yapmadılar ki?

 Ganimete fırsat verdiler gözümüzü açmayalım diye...

 Rum’un malını dağıttılar bize, “yeter ki uyuyun, bunlar sizindir” dediler.

 İnanılmaz kıyaklar yaptılar.

 “Üretmekten vazgeçin, gözünüzü kapayın, devlet kadrolarına doluşun” dediler doluştuk.

 Baktılar göz kapaklarımız aralanıyor, “10 yıldan emeklilik” sürdüler önümüze, yetmedi “peşin ödeme, yani önce para sonra çalışma” dediler.

 13’üncü maaşı da verdiler, kimilerimize 14’üncüyü de... Yeter ki gözümüz kapalı kalsın.

  Alın size mevki, alın size arsa, alın size “T” izni, alın size benzin istasyonu izni, alın size kredi (hem de geri dönmeyeninden) yeter ki gözünüzü açmayın.

 İşte size üniversite, hepiniz okuyup üniversite mezunu olun, nasıl olsa size zanaatkâr ve düz işçi yolluyorlar, siz okuyup adam olup uyumaya devam edin.

 Alın size işçi, hem de en ucuzundan, yatırımlarını yapmasanız da asgari ücretin üçte birini ödeseniz de olur.

 Hatta ödemeyip, bin bir entrikayla geri yollatmanız da mümkün, nasıl olsa Anavatan’da milyonlarcası var. Biri gider 100’ü gelir, siz kıymetli kıçınızı kaldırmayın, gözünüzü de açmayın nasıl olsa zor işleri onlar yapacak...

 Gözümüz kapalıyken ne yağmayı fark edebildik ne peşkeşi... Gözünü açabilenleri de ya hain ilan ettik ya deli ya da aykırı... Menfaatlerimizi kaybetmemek için işimize öyle geliyordu çünkü.”

 

ALİ BATURAY

 


 

Sinirler allak bullak!

 

“Dün Büyükkonuk Belediye Başkanı Sezai Sezen ile görüştük telefonda.

 Geçenlerde kendisine bir mesaj gönderip sormuştuk, belediye çalışanlarının belediye sınırları dışında işi ne diye.

 Zira aldığımız bir telefonu değerlendirip, belediye çalışanlarının başka merkezlerde çalıştırıldığını öğrendik.

Sezai Sezen konuya açıklık getirdi, içimiz parçalandı.

Meğerse Sezai başkan ekonomik şartlardan dolayı çalışanlara 1 Mayıs ikramiyelerini halen ödeyememiş.

Ve çareyi de çalışanları dışarıda çalıştırıp, belediyeye kaynak yaratmakta bulmuş.

Yanlış okumadınız;

Belediyelerin içine düştüğü durum öyle acınacak halde ki, artık özel şirketlerle anlaşıp ülkenin neresinde olursa olsun iş almaya başlamışlar.

Olayın vahametini bilmeniz için buraya aktarmak istedim.

Allah hepimize sabırlar versin.”

 

LEVENT ÖZADAM

 

 


 

Dinsizin hakkından imansızca gelinmez

 

“Diyeceğim odur ki, öfkeyle kalkan zararla oturur. Ve hükümet LTB olayında hep öfkeyle kalkmıştır.

Sen kimsin be adam, dinsizin hakkından imansız gelir, madem öyle işte böyle yaklaşımları ile bu işlerin çözülmeyeceğini artık görmemiz gerek.

Zamanında yapılması gerekenleri erteleyerek, öteleyerek, hasıraltı ederek aslında kendimize bir iyilik yapmadığımızın resmidir bu.

Partine uymuyorsa atacaksın, meclis üyelerin toplantıya katılmıyorsa yasa açık düşüreceksin, sayıştay raporlarını aldıysan mahkeme kararını çakacaksın.

Öyle hem nala hem mıha hikâyesi yok artık.”

 

ÖZDEMİR TOKEL

 


 

“Hep beraber tatile çıkalım gündüz Müslüm modunda memlekette bir şey olmaz tükendik, gece şahsi coşkumuz için Tarkan modunda türkü söyleyelim”

 

Ferdi Sabit Soyer’in profilinden

 

***

 

“UBP'nin en iyi yaptığı iş açılışlarda kurdele kesmek bir de düğünlere katılmak. Protokol tamam :)”

 

Melis Yaba’nın profilinden

 


 

FOTO YORUM

 

 

 

“İtfaiye binası ve personeli gelmeden İSKELE'ye itfaiye aracı gönderildi!”

Ahmet MURATOĞLU’nun paylaşımıyla…

 


 

 

DGP MECLİS TOPLANTISINA KATILMADI

“LTB Başkanı ile Meclis Üyelerini ‘doksan gün zorunlu izine' çıkaran yasa gücündeki kararname UBP’nin hukuk tanımaz ve antidemokratik tavrının en tipik örneklerinden biri… En yüce denetleme organı Cumhuriyet Meclisi’dir.  Meclis’in bu amaçla toplanması engellendi.”

 

DGP

 


 

 

YASA GÜCÜNDE KARARNAME…

 

“UBP'yi canı istedikçe yasa gücünde kararname çıkarmaması konusunda Meclis’in açık olduğu dönemde defalarca uyardık. Meclis’in tatile girmesinden bir gün sonra, daha önce ilgilenmedikleri LTB hakkında bu yola başvurmaları manidardır”

 

Özkan Yorgancıoğlu (CTP Genel Başkanı)

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 986 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler