1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TABİPLERDEN PSİKOLOGLARA DESTEK
TABİPLERDEN PSİKOLOGLARA DESTEK

TABİPLERDEN PSİKOLOGLARA DESTEK

Tabipleri Birliği, Kıbrıs Türk Psikologlar Derneği ile Bağımsız Psikologlar İnsiyatifi’nin “Kıbrıs Türk Psikologlar Odası Yasası” için açtığı imza kampanyasına destek belirtti

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği (KTTB), Kıbrıs Türk Psikologlar Derneği ile Bağımsız Psikologlar İnsiyatifi’nin “Kıbrıs Türk Psikologlar Odası Yasası” için açtığı imza kampanyasına destek belirtti.

Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Asbaşkanı Dt. Teksen Köroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, psikologların isteklerinde haklı olduğunu ifade ederek, “Psikologlar Odası Yasası”nın meclisten geçirilmesini istedi.

Ülkede, psikolojik sıkıntılar yaşayan insanlara, etik dışı para kazanma uğruna, psikoloji biliminin yöntemlerinden uzak yaklaşımlarla tedavi umutları satıldığını ; birçok insanın yanlış müdahale sonucu büyük sorunlarla karşı karşıya kalmakta olduğunu iddia eden Köroğlu, “Halkımızın doğru yerlerde doğru yöntemlerle sağlıklarına kavuşması için ‘Psikologlar Yasasının’ ivedilikle meclisten geçmesini bu nedenle istiyor ve bekliyoruz” dedi.

Köroğlu, konunun takipçisi olacakları ve “ Kıbrıs Türk İnsanının ruhen, bedenen ve sosyal yönden tam bir iyilik haline” bir an önce kavuşması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 488 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler