1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'TABİİ Kİ ADAYIM'
TABİİ Kİ ADAYIM

'TABİİ Kİ ADAYIM'

Başbakan Küçük, UBP’nin bu yıl içinde yapılacak Olağan Genel Kurultayı’nda aday olacağını açıkladı.

A+A-

 

 

Başbakan İrsen Küçük, Hükümet’in koalisyon diye bir gündemi olmadığına işaret ederek, Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nin, genel seçimlerin yapılacağı 2014’e kadar 27 milletvekiliyle parlamento çalışmalarını hiçbir sıkıntıyı düşmeden götürebilecek güçte olduğunu bildirdi.

Küçük, partisinin Meclis’teki sayısı nedeniyle zaman zaman sıkıntı yaşadıklarını ancak ‘bu sayıyı çoğaltalım’ diye bir gayretleri içinde olmadıklarını belirterek, Meclis’te nisabın her zaman için tartışıldığını kaydetti.

İrsen Küçük milletvekili sayısı 30 olsa da yine benzer sıkıntıların çekilebileceğine işaret ederek, zaman zaman yaşanan sıkıntılara karşın Meclis’in üretken olduğunu, buna, ekim ayından bugüne kadar 40’a yakın yasa üretmesinin örnek gösterdi.

Meclis’te 5 partinin Hükümet’e güvensizlik önerisi vermesindeki eğilimin; Hükümet’i düşürmek değil, sadece kamuoyu yaratmak olduğunu ifade eden Küçük, muhalefetin Hükümet’in başarılı icraatlar ortaya koymasından ve halkın önünü açacak çalışmalar yapmasından dolayı endişe içinde olduğunu kaydetti.

Küçük, Hükümet’e yönelik eleştiri ve sendikaların eylemlerine bakıldığında bazı sendikaların hep politika amacıyla eylem yaptığının görüleceğini; bunların “politika tüten olaylar” olduğunu belirterek, sendikaların gerçek zümrelerinin hak ve menfaatleri üzerinde faaliyetlerini sürdürmedikleri için destek kaybettiğini dile getirdi.

Başbakan Küçük, UBP’nin bu yıl içinde yapılacak Olağan Genel Kurultayı’nda aday olacağını açıkladı.

Bu haber toplam 939 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler