1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Tabancalar, canlı mermiler, kovanlar: 5 gün tutukluluk daha
Tabancalar, canlı mermiler, kovanlar: 5 gün tutukluluk daha

Tabancalar, canlı mermiler, kovanlar: 5 gün tutukluluk daha

Lefkoşa’da gerçekleştirilen operasyonda tasarruflarında tabanca bulunan zanlılar K.D ile O.D ek tutukluluk talebiyle mahkeme huzuruna çıkarıldılar ve tutukluluk süreleri uzatıldı.

A+A-

Lefkoşa’da gerçekleştirilen operasyonda tasarruflarında tabanca bulunan zanlılar K.D ile O.D  ek tutukluluk talebiyle mahkeme huzuruna çıkarıldılar ve tutukluluk süreleri uzatıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Serkan Sakallı, olguları aktardı. Zanlılar K.D ve O.D’in Kanunsuz Ateşli Silah ve Patlayıcı Madde Tasarrufu suçlamalarıyla tutuklandıklarını belirtti. Polis, 13 Kasım tarihinde saat 16.50-19.30 saatleri arasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube ekiplerinin, Gönyeli’deki K.D'nin ikametgâhında kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde olduğu bilgisinin alınması üzerine, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama emri ile zanlının huzurunda bir arama gerçekleştirildiğini belirtti.

Polis, arama neticesinde yatak odasında, yastığın altına gizlenmiş vaziyette 1 adet Fransa yapım MAB marka 7.65 mm çapında tabanca ve şarjörü içerisinde 4 adet 7.65 mm çapında canlı mermi, ayrıca yine yatak odası içerisinde 1 adet canlı G-3 mermisi, 19 adet 7.65 mm çapında canlı mermi, 73 adet 9mm çapında canlı tabanca mermisi, 59 adet 14 mm çapında canlı mermi, 1 adet 9 mm tabanca şarjörü ve yine aynı ikametgâhın avlu kısmında 14 adet 9 mm çapında canlı mermi, 13 adet 7.65 mm çapında tabanca mermi kovanı, 186 adet de 9 mm çapında tabanca mermi kovanı bulunup emare olarak alındığını mahkemeye aktardı.

Polis, zanlının evinde arama yapıldığı esnada iş arkadaşı olan O.D’nin, K.D’nın babasına ait ruhsatlı 9 milimetre çapında Almanya yapımı Sig Sauer marka tabanca şarjörünü kanunsuz olarak tasarrufunu geçirip arama neticesinde arkadaşını koruyup kanunsuz herhangi bir şey bulunmasını engellemek amacı ile koşarak kaçmaya başladığı esnada adli şube ekipleri tarafından takip edilerek tabanca ve şarjörünü saklamaya çalıştığı Sht. Osman Benli Sokak içerisindeki toprak arazi içerisinde tespit edilerek suçüstü hali gereği tutuklandığını belirtti.  Polis, balistik inceleme sonuçlarının halen beklendiğini ve tahkikatın devam ettiğini söyleyerek, zanlıların 5 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlıların avukatları tutukluluk talebine son kez olması kaydıyla itiraz etmediklerini beyan etti. Zanlı K.D.’nin avukatı, müvekkilinin ifadesinin yargıç kaidelerine uygun alınmadığını savundu.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlıların soruşturma maksatlı 5 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1011 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler