1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Tabanca ve canlı mermi bulundu…
Tabanca ve canlı mermi bulundu…

Tabanca ve canlı mermi bulundu…

İskele’de Cumali Ulusu Elidemir’in evini kurşunlayan zanlı O.H, S.S, H.B ve A.T dün yeniden İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı...

A+A-

Gamze BAYKUR

İskele’de Cumali Ulusu Elidemir’in evini ve arabasını kurşunlayan zanlı O.H, S.S, H.B ve A.T oldukları tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Kanunsuz tabanca tasarrufu”, “Kanunsuz tabanca taşıma”, “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu”, “Kanunsuz patlayıcı madde taşıma”, “Kanunsuz tabanca kullanma”, “Şiddet tehditi”, “Kasti hasar” ve “Meskûn mahalde ateş açma” suçlamalarıyla mahkemeye çıkarılan zanlıların tutukluluk süresi 4’er gün daha uzatıldı.

Balistik ve el örnekleri sonuçları bekleniyor...
Meselenin tahkikat sorumlusu Müfettiş Muavini Ahmet Tuluhan, 28 Mayıs tarihinde saat 02:30 raddelerinde İskele’de Şahin Sokakta ikamet eden Cumali Ulusu Elidemir’e ait evin çeşitli yerlerine ve evin önünde park halinde bulunan JM 001 plakalı aracına toplam 7 el tabanca ile ateş edildiğini anımsattı. Tuluhan, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı O.H, S.S, H.B ve A.T’nin tutuklandığını söyleyerek, zanlı S.S’nin evinde yapılan aramada ise olayda kullanıldığına inanılan 1 adet 9 mm çapında tabanca ile 5 adet 9 mm çapında canlı mermi bulunduğunu açıkladı. Zanlılardan alınan el örnekleri ve zanlı S.S’nin evinde bulunan tabanca ile mermilerin balistik incelemeye gönderildiğini anlatan Tuluhan, sonuçların henüz ellerine ulaşmadığını belirtti. Tuluhan, ayrıca zanlılara ait telefon görüşmelerinin incelenmesi, kamera görüntülerinin incelenmesi gerektiğini belirterek, alınacak olan ifadelerin bulunduğunu söyledi. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini belirten Tuluhan, zanlıların 8 gün daha polisten tutuklu kalmasını talep etti.

4 gün daha...
İskele Kaza Mahkemesi Yargıcı Cenkay İnan Menteş, zanlıların tahkikat maksatları bakımından 4’er gün daha poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Bu haber toplam 882 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler