1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Suyun altında anlamlı mesaj
Suyun altında anlamlı mesaj

Suyun altında anlamlı mesaj

30 metre derinlikte “Uyuşturucuya Hayır” pankartı açıldı

A+A-

İskele Sahil Lions ve Leo Kulüpleri, Başbakanlık  Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun da da destek verdiği etkinlikte “Uyuşturucuya Hayır” dalışı gerçekleştirdi.

İskele Sahil Lions ve Leo Kulüpleri’nin Gençlik Programları çerçevesinde Deep Dive Diving Centre sponsorluğuyla DAÜ Beach Club’ta gerçekleştirdiği “Uyuşturucuya Hayır”  etkinliğinde, Lions Kulüpleri yöneticileri yanında Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ve duyarlı vatandaşlar hazır bulundu.

Uyuşturucu sorununa karşı farkındalık yaratmak amacı taşıyan etkinlikte 15-18 yaş aralığındaki  gençlere, Su Altı Dalış Eğitmeni Leo. Çağrı Tayfun  tarafından su altı dalış kursu verildi.

Ardından etkinliğe katılan Çağrı Tayfun, Aydoğan Terzi, Bilbay Çetinkaya, Ali Murat Elegöz, Melis Fellahoğlu, Emel Gök Tayfun ve Saner Sırrı isimli gençler, Deep Dive Dalış Merkezi Direktörü Erol Adalıer ve Su Altı Dalış Eğitmeni Çağrı Tayfun  yönetiminde 30  metre derinliğe dalarak “Uyuşturucuya Hayır”  pankartı açtılar.

İskele Sahil Lions Dönem Başkanı Sn. Övgü Tayfun, etkinlikte yaptığı konuşmada, uyuşturucu sorununa karşı farkındalık yaratma adına güzel bir etkinlik  gerçekleştirdiklerini vurguladı.

Gençlere ‘Derdini unutacaksın, güzel rüyalara dalacaksın’ sözlerine kanmak yerine ‘Herşeye rağmen hayat tüm renkleriyle bizim.  Gelin onu yeniden elbirliği ile rengarenk boyayalım’ mesajını vermek istediklerini vurgulayan Tayfun, katılan tüm gençlere, Deep Dive Diving Centre yetkililerine ve katkı koyan herkese teşekkür etti.

İskele Sahil Lions Kulübü olarak, uyuşturucuyla mücadele konusunda duyarlılığı en üst düzeyde tutarak, bundan sonra da farklı etkinlikler düzenlemeyi hedeflediklerini kaydeden Tayfun, bu konuda Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ile işbirliğinde çok daha güzel çalışmalara imza atacaklarına olan inancını dile  getirdi.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu ise, uyuşturucu ile mücadelede sivil toplum örgütleri ve farkındalık yaratma çalışmalarına çok önem verdiklerini belirterek, “Bu noktada gösterdiği duyarlılık nedeniyle İskele Sahil Lions Kulübü üyelerine, etkinliğe katılan  gençlere ve katkı koyan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İskele Sahil Lions Kulübü’nün çalışmasının tüm kurum ve  sivil toplum öregütlerine örnek olmasını dileyen Hasan Karaokçu, “Toplumun tüm kesimleri olarak dayanışmamızı ve işbirliğimizi güçlendirdiğimiz oranda uyuşturucuya karşı savaşımızda başarılı olabiliriz” şeklinde konuştu.

Karaokçu, Komisyon olarak İskele Sahil Lions Kulübü, sponsor kuruluşa ve etkinliğe katılan gençlere Komisyon olarak teşekkür plaketi ve belgesi takdim edeceklerini de sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1253 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler