1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SÜTTE ZEHİR KORKUYU ARTIRDI
SÜTTE ZEHİR KORKUYU ARTIRDI

SÜTTE ZEHİR KORKUYU ARTIRDI

İMALATÇILAR KENDİ ÖNLEMLERİNİ ALDI… “Önce analiz, sonra imalat” Sütte aflatoksine rastlandığı bilgisinin, YENİDÜZEN’in konuyu gündeme taşımasından 1-2 gün önce kendilerine ulaştığını belirten Avunduk, bu süreçte imalatçıların

A+A-

 

 

 

İMALATÇILAR KENDİ ÖNLEMLERİNİ ALDI…


“Önce analiz, sonra imalat”

 

Sütte aflatoksine rastlandığı bilgisinin, YENİDÜZEN’in konuyu gündeme taşımasından 1-2 gün önce kendilerine ulaştığını belirten Avunduk, bu süreçte imalatçıların da aflatoksini tespit eden cihazlar aldığını ve analizler yapıldığını aktardı.

 

 “Biz de bu ürünleri alıp evimize götürüyoruz, tüketiyoruz” diyen Süt İmalatçıları Birliği Başkanı Candan Avunduk, gelinen aşamada analizlerin yapılarak üretime geçildiğini, süt ve süt ürünlerinin rahatlıkla tüketilebileceğini ifade etti.

 

“AFLATOKSİN TESPİTİ YAPAN CİHAZLAR ALINDI…”

Sütte aflatoksine rastlandığı bilgisinin, YENİDÜZEN’in konuyu gündeme taşımasından 2-3 gün önce kendilerine ulaştığını belirten Avunduk, bu süretçe imalatçıların da aflatoksini tespit eden cihazlar aldığını ve analizler yapıldığını aktardı.

Analiz sonucu değerlerim limitin üzerinde olması durumunda sütlerin SÜTEK’e iade edildiğini ifade eden Avunduk, uygunluk alınmadan üretime geçilmediğini belirtti.

 

“ÜSTÜ ÖRTÜLMEMELİ…”

“Bu konuda hayvancısından, imalatçısına herkes çok duyarlı ve bir an önce bitmesini istiyor” diyen Avunduk, Hayvancılar Birliği’ne de gerekli uyarıların yapıldığını aktardı.

 

“SONUÇLAR AÇIKLANMALI…”

Candan Avunduk, kamu oyunun rahat bir nefes alması için devletin resmi tahlil sonuçlarını paylaşması gerekliliğine de işaret etti.

“Sonuçlar Pazartesi elimize ulaşacak” diyen Başkan Avunduk, alınan tedbirlerin ardından sütteki aflatoksin oranının da hızla düştüğünü gözlemlediklerini aktardı.

 

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

“Önemli olan alınan tedbirlerin bundan sonra da rutin olarak devam etmesi” diyen Süt İmalatçıları Birliği Başkanı Candan Avunduk, Birlik olarak da denetim ve gerekli kontrollerin rutin olarak yapılmasının takipçisi olacaklarını ifade etti.

 

 

 

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN'DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1160 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler