1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SÜRPRİZ HAZIRLIK MAÇI!
SÜRPRİZ HAZIRLIK MAÇI!

SÜRPRİZ HAZIRLIK MAÇI!

Ülkemize kamp yapmaya gelen Sierra Leone Futbol Akademisi NTL SC, dün Yenicami ile Gönyeli Stadı’nda karşılaştı SÜRPRİZ HAZIRLIK MAÇI! YENİCAMİ GALİP... Ülkemize kamp yapmak için gelen Sierra Leone Futbol Akademisi takımı NTL SC, dün Gönyeli Stadı

A+A-

 

 

Ülkemize kamp yapmaya gelen Sierra Leone Futbol Akademisi NTL SC, dün Yenicami ile Gönyeli Stadı’nda karşılaştı

 

 

YENİCAMİ GALİP... Ülkemize kamp yapmak için gelen Sierra Leone Futbol Akademisi takımı NTL SC, dün Gönyeli Stadı’nda Telsim Süper Lig takımlarından Yenicami ile bir hazırlık maçı yaptı. Yenicami maçı Hüseyin Kayalılar (2) ve Hascan’ın golleriyle 3-1 kazandı

 

Sierra Leone Futbol Akademisi NTL SC’nin Türk iş adamı sahibi Türker Albayrak, takımın 2008 yılında kurulduğunu ve her yıl 300 genç arasından seçilen 30 futbolcuyu gerek Afrika’da gerekse dünya piyasasına sürdüklerini söyledi

 

 

Necmi Belge

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine uygulanan spor ambargosu devam ederken dün, Gönyeli Stadı’nda sürpriz bir hazırlık maçı oynandı.

Kuzey Kıbrıs’taki menejerlerden Tekin Birinci’nin arkadaşı olan Türk asıllı Sierra Leone’li iş adamı Türker Albayrak’ın kurduğu Futbol Akdemisi kamp çalışmaları için Kuzey Kıbrıs’a geldi.

Bu bağlamda bir dizi hazırlık maçı yapacak olan, Sierra Leone Futbol Akdamesi NTL SC takımı, dün ilk maçını Telsim Süper Lig takımlarından Yenicami ile yaptı. Karşılaşmayı Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Kooridnatörü Süleyman Göktaş da bir süre izledi.

Bir antreman havasında geçen karşılaşmayı Yenicami Hüseyin Kayalılar’ın iki ve Hascan’ın bir golüne karşılık yediği bir golle 3-1 kazandı.

 

ALBAYRAK: “NTL SC 2008 YILINDA KURULDU”

Karşılaşma öncesinde konuştuğumuz Siera Leon Futbol Akdemisi NTL SC Başkanı Türker Albayrak, akademinin 2008 yılında kurulduğunu ve her yıl 300 genç arasından seçilen 30 futbolcuya parasız eğitim verdiklerini açıkladı.

Bu futbolcuları Afrika kıtası takımlarına yönlendirdiklerini ve buradan da dünya piyasına sürdüklerini belirten Başkan Albayrak, bu sezon Türkiye Spor Toto Süper Ligi’nde mücadele eden Orduspor’a denenmek üzere beş futbolcu gönderdiklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 909 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler