1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. SURLARİÇİNİ VELESBİTNAN TURLADILAR
SURLARİÇİNİ VELESBİTNAN TURLADILAR

SURLARİÇİNİ VELESBİTNAN TURLADILAR

HASDER Gençlik Kulübü tarafından bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen “Lefkoşa Gençlik Günleri” tüm hızıyla devam ediyor.

A+A-

9. Lefkoşa Gençlik Günleri çerçevesinde geçtiğimiz gün bisiklet kullanımını teşvik etmek ve Lefkoşa’nın tarihi dokularını katılımcılarla buluşturmak  amacıyla Lefkoşa Surlariçi bölgesinde “Velesbitnan Surlariçi Turu” etkinliği gerçekleştirildi.7’den 70’e birçok katılımcının olduğu ve hazine avı şeklinde gerçekleşen etkinlikte katılımcılar Selimiye Meydanı’ndan başlayarak hem Surlariçi’ndeki tarihsel güzellikleri gezdi, hem de süreyle yarıştı.

Yaklaşık 70 takımın çiftler halinde mücadele verdiği yarışmada katılımcılar oldukça eğlenceli vakit geçirdi. Saat 18:00 sularında başlayan etkinliğe Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı ve Toplumcu Demokrasi Partisi Girne Milletvekili Zeki Çeler de katılarak bisikletleriyle Surlariçi’ni turladı. Erkek, Kadın ve Karma Çiftler olmak üzere üç kategoride gerçekleştirilen yarışta kendilerine verilen parkuru en kısa sürede tamamlayan çiftlere madalya ve ödülleri Halk Sanatları Vakfı Başkanı Ali Nebih,HASDER Gençlik Kulübü sorumlusu Ferhun Faruk ve HASDER Yönetim Kurulu üyeleri Çise Zekai ve Nisan Gürsel tarafından takdim edildi.

Yarışmada Dereceye Giren Çiftler

Erkekler Kategorisi:

1.  Mehmet Nebih- İbrahim Yolcu Argün
2. Ali Fidanlı-Murat Pehlivanoğlu
3.Uygar Gardiyanoğlu-Ferhat Uygar                                          

Kadınlar Kategorisi:

1.Gülter Ceylan-Eylül Ceylan
2.Leyla Öztürk- Naciye Maraşlı
3.Buse Abohorlu-Ecem Koç

Karma Çiftler Kategorisi:

1.Ömer Özkan- Şanel Özkan
2.Huriye Yulaç- Koray Yulaç
3.Halide Eser Eğitmen- Mustafa Özilmen

Bu haber toplam 1425 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler