1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SURLARİÇİ'NDEN 108 TON ÇÖP TOPLANDI'
SURLARİÇİNDEN 108 TON ÇÖP TOPLANDI

'SURLARİÇİ'NDEN 108 TON ÇÖP TOPLANDI'

LTB, Surlariçi’nde cumartesi günü başlattığı temizlik çalışmalarında bugüne kadar toplam 108 ton çöp topladı.

A+A-

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), Surlariçi’nde cumartesi günü başlattığı temizlik çalışmalarında bugüne kadar toplam 108 ton çöp topladı.

LTB’den yapılan açıklamaya göre, Surlariçi bölgesi tamamen temizlenene kadar devam edecek temizlik çalışmaları çerçevesinde çöp toplamanın yanı sıra kuru ot temizliği, ağaç budama, moloz kaldırma ve ilaçlama çalışmaları da yapılıyor.

Açıklamada, Surlariçi bölgesinin temizliğini ihaleyle alan ancak temizlik hizmetini yerine getirmeyen Fikret Dorman Ticaret Limited’in, şartname gereği sorumluluklarını yerine getirme konusunda belediye tarafından uyarılmasına rağmen yükümlülüklerini yerine getirmediği belirtildi.

Surlariçi’nde halk sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşan çevre kirliliğine müdahale eden ve bölgeyi temizleyen LTB Temizlik Şubesi, seferberlik boyutundaki temizlik çalışmalarını 26 Temmuz’da tamamladı. Temizlik seferberliğinin tamamlanmasının ardından Sağlık Bakanlığı ekipleri bölgeyi ilaçlamaya başladı.

LTB Temizlik Şubesi bu günden itibaren diğer bölgelerde olduğu gibi Surlariçi’nde de rutin olarak çöp toplama ve temizlik çalışmalarında bulunacak.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 500 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler