1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SURLARİÇİ'NDE 'İPLER KOPTU'
SURLARİÇİNDE İPLER KOPTU

SURLARİÇİ'NDE 'İPLER KOPTU'

Lefkoşa Surlariçi’nin temizlik işlerini yürüten Dorman Ltd ile Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana arasında huzursuzluk baş gösterdi.

A+A-

 

 

Lefkoşa Surlariçi’nin temizlik işlerini yürüten Dorman Ltd. ile Bakanlar Kurulu’nun yasa gücünde kararnamesiyle Lefkoşa Türk Belediye Başkanlığı görevi ile yetkilendirilen Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana arasında huzursuzluk baş gösterdi.

Dorman Ltd. Direktörü Fikret Dorman bugün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, LTB Başkanlığına atanan Kemal Deniz Dana ile yapılan bir seri görüşmelerin sonucunda uzlaşma imkanı kalmadığını belirtti.
Kemal Deniz Dana’nın 15 Temmuz’dan itibaren şirketi aleyhine adeta karalama kampanyası başlattığını savunan Dorman, şunları kaydetti:

“Pazar günü 08.00’de işbaşı yapan işçilerimiz ve araçlarımız çöp toplama ve temizlik hizmetlerini sürdürürken, ( işin başında) LTB ve Kaymakamlık çalışanları tarafından adeta zoraki ve vaatlerle Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda toplatılmıştır. İşçilerden ‘ifade alınırken’ LTB haber ajansları tarafından temizlik yapılamayan ve çöpleri alınmayan yer ve bölgeler görüntülenerek basına dağıtılmış ve firmanın iş yapmadığı ve sözleşme kurallarına uyulmadığı iddialarında bulunulmuştur.”

Dana’ya yaptığı eylemin şık olmadığını, şirket olarak 4 aydan beri tek kuruş almadan hizmetlerini sürdürdüklerini anlattığını ve teşekkür beklerken bu yapılanları hak etmediğini söylediğini ifade eden Dorman, bu olay sonrasında iş yavaşlatması kararı aldıklarını belirtti ve şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Dana tarafından 2 yöntem olduğu; birinci yöntemin karşılıklı sözleşmenin fesh edilebileceği, ikinci yöntemin ise şartname ve sözleşme kurallarının ihlal edilmesinden sözleşmemizi fesh edip teminatımıza el konulacağı tarafımıza bildirildi.

Ben de kendilerine UBP MYK kararları gereği ’Surlariçi Temizlik İhalesi’nin fesh edileceğini sağır sultanın dahi duyduğunu , ancak uygulanacak yöntemlerin bu olmaması gerektiğini, çalışanlarımın ve şirketimim haklarına halel getirilmesine göz yummayacağımı bildirdim. Bu konuda derhal hukuk savaşı başlatacağımı yüce makamlarına arz ettim. Şirket yönetim kurulu olarak çözüm bulununcaya kadar iş yavaşlatılmasına gidilmesine ve Surlariçin’de yaşayan vatandaşlarımızı salgın ile karşı karşıya bırakmamak amacıyla çöp toplama hizmetlerinin devamına ve bu konuda teferruatlı açıklamaları yarından itibaren yapmaya karar vermiş bulunuyoruz.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 705 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler