1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SURLARİÇİ YAŞANMAZ HALE GELDİ
SURLARİÇİ YAŞANMAZ HALE GELDİ

SURLARİÇİ YAŞANMAZ HALE GELDİ

İnsanlar sokağa çıkmağa korkar olduğu ülkemizde, evinde oturan yaşlı ve yalnız insanlarımızın dahi huzuru kalmadı. Lefkoşa- Surlariçi’nde yıllarca sokakta yaşayan eski insanlar artık evinin içinde dahi yatmaya korkar oldu. Yaklaşık 60 yıldır Lefkoşa

A+A-

 

 

 

İnsanlar sokağa çıkmağa korkar olduğu ülkemizde, evinde oturan yaşlı ve yalnız insanlarımızın dahi huzuru kalmadı. Lefkoşa- Surlariçi’nde yıllarca sokakta yaşayan eski insanlar artık evinin içinde dahi yatmaya korkar oldu. Yaklaşık 60 yıldır Lefkoşa’nın Ayluka Mahallesi’nde yaşayan 85 yaşındaki Feriha Hansel de bu korkuyu yaşayan biri.

Lefkoşa’nın tanınmış simalarından Rauf Hansel’in (Boyacı Rauf) eşi olan Feriha Hansel, kendini bilmez bazı kişiler tarafından her gün rahatsız edilip, korkutuluyor. Hansel’in iddiasına göre “evinin içine esrar dumanı üflenip, sinek ilacı sıkılıyor”...

 

NEFESSİZ BIRAKILIYOR…

Feriha Hansel, bazı kendini bilmezler tarafından her gün her gece rahatsız edilip, korkutulmaya ve kendi iddiasına göre ‘uyuşturucu’ ile zehirlenmeye çalışılıyor.

Akşam gelip sabaha kadar evin önünde pencere ve camlara vurup, çakıyla kazıyan bu kişilerin, esrar içerek dumanı pencere aralığından üfledikleri iddia ediliyor.

 

“KOCAMI ONLAR ÖLDÜRÜDÜ”…

Feriha  Hansel, Boyacı Rauf Dayı’nın yaşadığı zaman da bu kişilerin esrar içerek pencere aralığından üflediklerini, eşinin nefes darlığı çekip aniden ölmesinin de bu nedenle olduğunu iddia etti.

 

“POLİS YARDIMCI OLMUYOR”…

Olayı defalarca polise intikal ettirmesine rağmen, polisin “ne yapayım bırak kendini otursun dışarıda, sen de otur içerde’” dediğini ve bu kişileri yakalamadığını iddia eden Feriha Teyze,  polisten ve yetkililerden bu kişilerin yakalanıp ceza çekmesini istedi.

Feriha Hansel, bu kişilerin evin karşısındaki pansiyonda kaldığı, söz konusu yerde tekin olmayan işler yapıldığını belirtti.

 

 

Ayrıntılar bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1816 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler