1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SURİYE’DEN KIBRIS’A KAÇIYORLAR!
SURİYE’DEN KIBRIS’A KAÇIYORLAR!

SURİYE’DEN KIBRIS’A KAÇIYORLAR!

Ülkelerindeki iç savaştan kaçan Suriyeliler, umut olarak gördükleri Avrupa’ya gitmek için canlarını tehlikeye atıyor. Geçtiğimiz ay 6 cana mal olan türden tehlikeli bir yolculukla ülkemize oradan da Güney’e geçmek isteyen 35 Suriyeli bu kez S

A+A-

 

 

Tehlikeli bir yolculukla Kuzey Kıbrıs’a oradan da Güney’e geçmek isteyen 35 Suriyeli Sahil Güvenlik ve Polis ekiplerince denizde  yakalandı.

 

DENİZDE YAKALANDILAR… Sahil Güvenlik ve Polis ekipleri, dün sabahın erken saatlerinde Yeni Erenköy açıklarında, Kuzey Kıbrıs’a kaçak yollarla girmek isteyen 35 Suriyeli göçmen ve onları balıkçı teknesiyle adaya taşıyan Halim Atınç ve Tamer Karadiken’i denizde ele geçirdi ve karaya çıkararak tutukladı.

 

MAHKEMEYE ÇIKTILAR… Tutuklanan 24’sı erkek, 5’i kadın ve 6’sı çocuktan oluşan 35 kaçak göçmen ile 2 insan taciri dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç huzuruna çıkarıldı.

 

 

Ülkelerindeki iç savaştan kaçan Suriyeliler, umut olarak gördükleri Avrupa’ya gitmek için canlarını tehlikeye atıyor.
Geçtiğimiz ay 6 cana mal olan türden tehlikeli bir yolculukla ülkemize oradan da Güney’e geçmek isteyen 35 Suriyeli bu kez Sahil Güvenlik ve Polis ekiplerince yakalandı.

Sahil Güvenlik ve Polis ekipleri, dün sabahın erken saatlerinde Yeni Erenköy açıklarında, Kuzey Kıbrıs’a kaçak yollarla girmek isteyen 35 Suriyeli göçmen ve onları balıkçı teknesiyle adaya taşıyan Halim Atınç ve Tamer Karadiken’i denizde ele geçirdi ve karaya çıkararak tutukladı.

Tutuklanan 24’sı erkek, 5’i kadın ve 6’sı çocuktan oluşan 35 kaçak göçmen ile 2 insan taciri dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç huzuruna çıkarıldı.

Tahkikat memuru Mustafa Genç, zanlılar Halim Atınç ve Tamer Karadiken isimli kişilerin Emirhan 33 isimli balıkçı teknesiyle 35 Suriyeli kaçakla ülkeye giriş yapmak üzere iken yakalandıklarını söyledi.

Polis memuru Genç, tahkikatın yeni başladığını ve salimen yürütülebilmesi için kaçaklar ile onlara yardım eden 2 kişi hakkında 3’er gün tutukluluk talebinde bulundu.

Genç, 6 Suriyeli çocuğun poliste misafir edilmekte olduğunu da belirtti.

Gazi Mağusa Ceza Davaları Yargıcı Banu Soyer de tahkikatın salimen yürütülebilmesi için Halim Atınç ve Tamer Karadiken ile Suriyeli kaçakların 3’er gün süreyle Polis’te tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 758 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler