1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Suriçi’nde ‘turizm’
Suriçi’nde ‘turizm’

Suriçi’nde ‘turizm’

Suriçi’nde ‘turizm’ Lefkoşa’da yine “çöplük” utancı yaşandı. Ülkemizi ziyarete gelen bir grup turist tarihi binalar yerine, biriken “tarihi çöplere” baktı. Bir taraftan turizmin kalkınması için büyük organi

A+A-

 

 

 

Lefkoşa’da yine “çöplük” utancı yaşandı. Ülkemizi ziyarete gelen bir grup turist tarihi binalar yerine, biriken “tarihi çöplere” baktı. Bir taraftan turizmin kalkınması için büyük organizasyonlar düzenlenirken bir taraftan yapılan görev ihmali ülke imajını yerle bir ediyor. Dün Surlariçi Uray Sokak’ta gezen bir grup turist, terk edilmiş bir binanın içerisinde biriken çöp atıklarını görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yıkılmış binaları yakından inceleyen grup, biriken çöpleri görünce tepki gösterip söz konusu yerden uzaklaştı.

YENİDÜZEN’in görüntülediği turistler, karşılaşılan manzara karşısında kızgınlıklarını gizleyemezken, çevredeki bazı esnaflar durumu “utanç sahnesi” olarak nitelendirdi. Terk edilen binaların sahipleri harabeye dönen yerlerini kontrol etmezken, bölgede oturan bazı kişilerin de bu çöplüğün birikmesine neden oldukları öğrenildi.

Lefkoşa Türk Belediyesi zabıtalarının her gün geçtiği sokakta bu görüntüler görmezden gelinirken, bazı vatandaşların duruma olan duyarsızlığı dikkat çekti.

 

 

Bu haber toplam 688 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler