1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SÜRDÜM DİYE BANA KAYITLANDI (!)'
SÜRDÜM DİYE BANA KAYITLANDI (!)

'SÜRDÜM DİYE BANA KAYITLANDI (!)'

Aslanbaba’yı nihayet konuşturdum; UBP’nin transfer milletvekili Ejder Aslanbaba, nihayet kullandığı ‘gümrüksüz araç’ konusunda konuştu. Geçtiğimiz hafta Başbakanlık önünde Bakanlar Kurulu toplantısının bitmesini beklerken yak

A+A-

 

 

 

Aslanbaba’yı nihayet konuşturdum;

 

  

UBP’nin transfer milletvekili Ejder Aslanbaba, nihayet kullandığı ‘gümrüksüz araç’ konusunda konuştu.

Geçtiğimiz hafta Başbakanlık önünde Bakanlar Kurulu toplantısının bitmesini beklerken yakaladım Aslanbaba’yı…

Koşar adımlarla yanına yaklaştığım Aslanbaba’ya, “Ejder Bey, gümrüksüz kullandığınız araç hakkında açıklama yapmayacak mısınız” diye soruverdim. Aslanbaba, “O yazıları yazan sen miydin?” diyerek anlatmaya başladı.

Aslanbaba, arabanın kendisine ait olmadığını vurguluyor, “Bayram Gümüş’ündür. Yayınladığınız belgelerde görmediniz mi” dedi, ‘yayınladığım belgelerde böyle bir isim görmedim’ dedim.

Peki başka ne mi? dedi… Hemen yazayım… Aslanbaba’nın iddiası şu ki araba Gümüş’ün… Ancak gümrükte bir uygulama varmış onu da şöyle anlatıyor; “Arabayı adaya ben soktum diye araba benim adıma kayıtlandı…”

Nasıl yani diyorum? Söylüyor; “Örneğin araba sizin olsa ve adaya girişte arabayı ben sürsem. Arabanın kayıtları benim üzerime oluyor. Koçan da sizin adınız yazsa dahi… Şimdi istesem ben Bayram Bey’ine arabayı vermem, çünkü araba bana kayıtlı (!)”

Şaşırıyorum…

Ve soruyorum; “Ejder Bey, ben sizi televizyonda izledim. Aracın Bayram Gümüş’e ait olduğunu söyleyince, soluğu Gümrük Müdürü Mustafa Çobanoğlu’nun yanında aldım. Çobanoğlu’na televizyonda söylediklerinizi aktardım. ‘Ya siz, ya Aslanbaba yalan söylüyor, araç kime ait lütfen söyleyin’ dedim. Önündeki dosyayı açıp, aracın size ait olduğunu söyledi.”

Aslanbaba, bu söylediklerimin ardından, “Ben o yazıyı okudum. Gümrük Müdürü’nü aradım ve nasıl bir açıklama yaptın dedim. O da bana yasalar böyle dedi” açıklamasını yaptı.

Aslanbaba’dan aracın ‘koçanını’ istedim. “Ejder Bey, iddianız madem aracın Bayram Gümüş’e ait olduğudur. Lütfen bana koçanı yollayın yayınlayım” dedim, ‘tamam’ dedi.

Ancak geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleşen bu konuşmanın üzerinden 4 gün geçmesine rağmen henüz ‘koçan’ elimize ulaşmadı.

Evet, ya Gümrük Müdürü Mustafa Çobanoğlu ‘yalan söylüyor’ ya da Ejder Aslanbaba…

Yorum sizin…

 


 

 

Başbakan sonunda bu halkı çatlatacak

 

“Başbakan İrsen Küçük, belli ki sinirlerini aldırmış…

Kıbrıslı Türk toplumunu da öyle sanıyor herhalde ki;

Yaptığı açıklamalarla insanları adeta kıvrandırıyor.

Şimdi de “anayasa değişikliğinin gözden geçirilmesinden” söz ediyor.

Ülke çöktü…

Sistem kokuştu ve bir leş yığını halinde insanlarımızın üzerine devrildi…

Devletin bütün mekanizmaları tel tel dökülmekte…

Bürokrasi makarna kıvamında laçka ve Irak’taki asık suratlı zalim Baas rejiminin bürokrasisi gibi…

Ama Başbakan çıkıyor;

 “KKTC anayasasının yeniden gözden geçirilmesinden, yeniden ele alınmasından” söz ediyor.”

 

ALİ TEKMAN

 


 

LTB neden istifa etti?

 

“Lefkoşa Türk Belediyesi ile yaşanmaya başlanan bu sürecin sadece LTB ile kısıtlı kalmayacağı diğer potansiyel kurumların da aynı şekilde gündeme gelebileceğini ve bu nedenle  Reform niteliğinde programlar uygulamamız gerektiğini düşünmüyor muyuz?.

Bence, yapılacak olan Belediyeler (Yerel Yönetimler) Reformunun diğer bir ifade ile Belediyeleirn mali ve idari yeniden yapılandırma programının/programlarının sürdürülebilir olması için olmazsa olmazlar vardır. Ve mutlaka gerekli denetim mekanizmalarının da  oluşturulması şarttır.”

 

AYŞE DÖNMEZER

 


 

Bir UBP fiyaskosunun ardından

 

“En sonunda pes ettiler ve dediğimize geldiler.

Güneşi balçıkla sıvayamadılar.

İrsen Bey ve bu konunun destekçileri toplumsal iradenin duvarına tosladı, çıkar yol bulamayınca da böyle bir açıklama yaparak, geçmişte hazırlana ÇED raporu olayını unuttuğumuzu varsayımıyla işin içinden sıyrıldı.

Halbuki ısmarlama hazırlana ÇED raporu olumsuz değildi, bal gibi de olumluydu, ısmarlama hazırlanmıştı, hazırlayanların yüzüne gözüne bulaşmıştı, arkasından da başka bir rapor hazırlanmadı...

Her neyse, sonuç olarak hükümetin hizaya gelmesiyle ülke ve toplum bir felaketten, bir illetten kurtuldu.”

 

EDİZ TUNCEL

 


 

“Lefkoşa Belediyesi’nde 2 maaşın ödenmesi için çalışmaları sürdürüyoruz… LTB’deki huzursuzluğun biran önce kalkması ve normal çalışma düzenine geçilmesi için gereken gayreti gösteriyoruz”

 

İrsen KÜÇÜK (Başbakan)

 

 


“UBP içinde ciddi kavga olduğu ayan beyan ortada. Parti içinde Küçük’e ciddi tepki ve muhalefet var ve bu saray tarafından organize edilmekte. UBP’de iki başlı bir yönetim var ve bu iki başın çatışmasının bedelini de Kıbrıs Türk halkı çekmekte; bu hem Meclis’e hem LTB hem Kıbrıs sorununa ve diğer konulara yansımakta.”

 

Asım AKANSOY (CTP Genel Sekteri)

 

 


“Başbakan İrsen Küçük ile önceden mesai yapmış birisiyle konuşuyorum. Hep böyleydi İrsen diyor. Söz verir sonra yapmazdı. Hatta hatırlamazdı.”

 

Derviş Doğan’ın profilinden

 

***

 

“AKP KKTC polisine destek için ülkeye polis amiri gönderiyormuş. İrsen Kuçuk de amir değil polis irtibat ateşesi demiş. Akıl, fikir, izan fln”

Pelin Cengiz’in profilinden

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2776 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler