1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SÜPER KUPA TAKDİR TOPLADI
SÜPER KUPA TAKDİR TOPLADI

SÜPER KUPA TAKDİR TOPLADI

SÜPER KUPA’DAN İZLENİMLER · 2012-2013 sezonun ilk resmi maçı olan Süper Kupa dün yeniden bu sezon ekilen ve çevre düzenlemesi yapılan mükemmel zeminli Cihangir Stadı’nda oynadı. Adanın dört bir tarafından gelen seyircilerle birlikte Ç

A+A-

 

 

Yeni sezonun resmi müsabakalarından bir tanesi olan KTFF Süper Kupası, spor kamuoyu tarafından beğenilirken, Cihangir Stadı’nın iyi hazırlanmasından dolayı kulüp başkanı Aytaç Karavezirler ve organizasyonun gayet iyi geçmesi sonrası KTFF başkanı Hasan Sertoğlu takdir topladı

 

Necmi Belge

 

SÜPER KUPA’DAN İZLENİMLER

·        2012-2013 sezonun ilk resmi maçı olan Süper Kupa dün yeniden bu sezon ekilen ve çevre düzenlemesi yapılan  mükemmel zeminli Cihangir Stadı’nda oynadı. Adanın dört bir tarafından gelen seyircilerle birlikte Çetinkaya, Doğan, Türk Birliği, ev sahibi Cihangir seyircileri  ve spor medyası maça büyük ilgi gösterdiği karşılaşma seromoni nedeniyle 15.45 yerine onbir dakika gecikmleyle 15.56’da başladı.

 

·        Yeni sezonda uygulamaya konulan basın mensupları için akreditasyon kartı ve saha içerisinde görev alan foto muhabirlerinin giydiği yelekler, Süper Kupa karşılaşması ile ilk kez kullanıldı

 

·        Aynı şekilde protokolun da büyük ilgi gösterdiği karşılaşmayı  protokol  bir bölümü  tribünlerde B protoklu, diğeri de Cihangir Stadı’nda yeni inşa edilen misafirhanenin üst bölümündeki A Protoklode izledi. A prtokolde ikinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, yeni Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, DGP Başkanı Tahsin Ertuğuloğlu,  Türkiye Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ve Cihangir Başkanı Aytaç Karaveziler  izledi.

 

·        B protoklü olan halkla iç içe olan  tribününde  Maliye Bakanı Ersin Tatar, Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğulları, CTP BG Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu, Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş ile Futbol Federasyonu As Başkanı, Cihangir Onursal Başkanı Ali Karavezirler maçı izleyenler arasındada olmaları “HALKÇILAR BURADA” espirisine neden oldu.

 

·        Süper Kupa’da alkışlar bu büyük organizasyonu mükemmel bir şekilde başarıyle gerçekleştiren Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ile Cihangir Başkanı Aytaç Karaveziler’e gitti. Karşılaşma sonrasında düzenlenen ödül töreninde mükemmelden öte olması ve Cihangir halkının konukseverliği de dikkati çeken önemli bir noktaydı.

 

·        Çetinkaya’nın daha 23’üncü saniyede attığı golle süper bir başlangıç yaptığı süper Kupa’da ilk 12’nci dakikada 2-0 ve ilk 27 dakikada ulaştığı 4-0’lık spektaküler skor ve Doğan Türk Birliği’nin arda arda gelen yumruklarla adeta abondene olan bir boksör görünümü izleyicileri şaşkına çevirdi.

 

·        Karşılaşmanın devre arasında Doğan Türk Birliği ve taraftarları 4-0’ın şokunu yaşarken, Çetinkaya taraftarları geçtiğimiz haftaki KTSYD Kupası bozgunundan sonra daha maçın ilk yarısında elde edilen farklı skorun sevinçle karışık şokunu yaşıyorladı.

 

·        Bu maç için özel olarak bakıma alınan Cihangir Stadı’nın mükmmel zemini, yeni misafir odaları ve çevre düzenlemesi Cihangir Stadı’nı örnek bir stat haline getirdi.

 

·        Karşılaşma sonrasındaki kupa töreninde şampiyon Çetinkaya’nın mağlup Doğan Türk Birliği’ni, mağlup Doğan Türk Birliği’nin şampiyon Çetinkaya’yı alkışlamaları görülmeye değerdi.

 

·        Karşılaşma sonunda KTFF tarafından ilk kez organize edilen ve Kıbrıs Türk Futbolu’na hizmet vermiş isimler unutulmadı. Bu bağlamda Sevim Ebeoğlu ve Erol Kazım Andaç’a plaket takdim edildi. Ebeoğlu plaketi bizzat alırken, Andaç yurt dışında olduğu için plaketini Çetinkaya başkanı Ömer Arhun aldı.

 

·        Sonuçta sezonun ilk kupası olan Süper Kupa’nın güzel bir gelenekle, geçtiğimiz sezon İskele’de olduğu gibi,  başkent Lefkoşa’nın dışında Cihangir Stadı’nda  oynanması  takdirle izlenirken, maçtan sonra Cihangir’den ayrılan tüm izleyiciler “BRAVO CİHANGİR” diyordu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 547 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler