1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SÜPER DARTS LİGİ BAŞLADI
SÜPER DARTS LİGİ BAŞLADI

SÜPER DARTS LİGİ BAŞLADI

KKDF 2011-2012 Efes Dark Ligleri, üç bölgede oynanan karşılaşmalara ek olarak bu hafta başlayan Süper Darts Ligi karşılaşmaları ile devam edildi. KKDF 2011-2012 Efes Dark Süper Darts Ligi 9 takımla başladı

A+A-

 

 

KKDF 2011-2012 Efes Dark Ligleri, üç bölgede oynanan karşılaşmalara ek olarak bu hafta başlayan Süper Darts Ligi karşılaşmaları ile devam edildi. KKDF 2011-2012 Efes Dark Süper Darts Ligi 9 takımla başladı.

İlk hafta karşılaşmalarında deplasmanda Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesi ile karşılaşan geçen yılın şampiyon takımı Diamond Child, UKÜ karşısında elde ettiği 13-3 lük galibiyetle ilk haftayı galibiyetle tamamladı. Lefkoşa bölgesi temsilcisi bir diğer takımlardan Deniz Plaza, Kuzey Kıbrıs Darts Birliğinin genç oyuncuları karşısında tecrübesini göstererek karşılaşmada rakibi KKDB’ne 13-3 üstünlük sağlayarak ilk haftaya galibiyetle başladı. Süper Ligin Girne ekiplerinden Lapta Belediyesi, evinde oynadığı AYAD’ı rahat bir oyunla 13-3 mağlup etmesini bildi. Yaptığı falş transferlerle lige şampiyonluk parolası ile başlayan Yıldırım Northerland Spor Kulübü, ligin bir diğer güçlü takımı Yayla Spor Kulübü Talihsiz Elektrik deplasmanından 11-5 galip ayrıldı.

 

BÖLGE LİGLERİNDE ÇEKİŞMELİ MAÇLAR

 

KKDF Efes Dark Ligi Lefkoşa Bölgesel karşılaşmalarına oynanan beş karşılaşma ile devam edildi. Göçmenköy Taşkınköy Kültür Derneği ligin son sırasındaki Lefkoşa Spor Birliğini 13-3 mağlup ederek bu hafta liderliğe yükseldi. Ligin bir diğer güçlü takımı Girne Halkevi gençlerden kurulu Göçmenköy İdman Yurdu takımı karşısında 10-6 ‘lık skor elde ederek liderle ayni puana sahip avarajla ikinci sıraya geriledi. Başkentin tecrübeli dartsçılarından  kurulu Küçük Kaymaklı Spor Kulübü Darts takımı Taşkent Türk Çiftçiler Birliği karşısında zorlanmasına rağmen 9-7 galip gelmesini bildi. Haftanın bir diğer galip takımı Dağyolu Spor Kulübü deplasmanda karşılaştığı Taşıkınköy Spor Kulübünü 10-6 mağlup ederek ilk galibiyetini de almış oldu. Galibiyetle tanışan bir diğer takım ise Lapta Türk Spor Kulübü Dikmen ile yaptığı karşılaşmadan 11-5 galip ayrılırken Dağyolu Spor Kulübü gibi ilk kez galibiyetle tanışmış oldu.

 

GÜZELYURT’TA AYGÜN GİYİM FIRTINASI

 

Güzelyurt Bölgesel Efes Dark Liglerinde oynana karşılaşmalarda Aygün Giyim Darts Takımı Aydınköy Malya karşısında aldığı 14-2 ‘lik skorla yenilmezliğini ve liderliğini korumuş oldu. Liderin takipçisi durumundaki güçlü Lefke Avrupa Üniversitesi Akçay Spor Kulübü ile yaptığı maçı 12-4 tamamlayarak üç puanı hanesine yazdırmasını bildi. Şampiyonluğun iddealı takımlarında AKDER Darts takımı bir diğer güçlü takım Şahinler Avcılık Atıcılık karşısında zorlansa da 9-7 galip gelerek zorlu bir hafta sonrasında üç puanın sahibi oldu. Toplam üç karşılaşmanın oynandığı 5. haftada Baf Ülkü Yurdu Darts takımı haftayı maç oynamadan kapattı.

 

MESARYA’DA LİDER DEĞİŞTİ

 

 

Haftaya lider olarak giren Vadili Belediyesi Darts takımı güçlü Dilekkaya Spor Kulübü karşısında beklenen oyunu oynayamadı ve Dilekkaya Spor Kulübüne 12-4 gibi farklı bir skorla mağlup oldu. Aldığı bu galibiyetle ligdeki idealı durumunu devam ettiren Dilekkaya Spor Kulübü taraftarlarını sevindirdi. Haftanın en karlı takımlarından Minareliköy Spor Kulübü deplasmanda karşı karşıya geldiği İnönü Çiftçiler Birliğini 14-2 mağlup ederek ligde liderliğe yükseldi. Haftanın diğer bir galip takımı Vadili Türk Çiftçiler Birliği evinde ağırladığı tecrübeli sporculardan kurulu Cihangir Spor Kulübünü 9-7 mağlup ederek puansız uğurladı. Aldığı bu galibiyetle ligde ikinci sıraya yükselen bu  takımımız haftanın bir diğer avantajlı takımı oldu. Oynanan diğer karşılaşmalarda İnönü Belediyesi deplasmanda oynadığı karşılaşmada Mormenekşe Kültür Sanat Derneği karşısında 11-4 galip ayrılırken, Geçitkale Günay Spor Düzova karşısında aldığı 10-6 lik galibiyetle ilk galibiyetini de almış oldu. Sütlüce Spor Kulübünün maç yapmadan kapattığı dördüncü hafta karşılaşmalarında, Geçitkale Avcılık Atıcılık ve Vadili Belediyesi Herkes İçin Spor Derneği arasındaki karşılaşmaya geç gelen misafir takım maçının sonucu Mesarya Darts Birliği Yönetim Kurulunun hafta içi yapacağı toplantıca alacağı kararla neticelenecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 787 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler