1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SUNAY AKIN: HAYAT BİLGİYİ PAYLAŞINCA GÜZEL
SUNAY AKIN: HAYAT BİLGİYİ PAYLAŞINCA GÜZEL

SUNAY AKIN: HAYAT BİLGİYİ PAYLAŞINCA GÜZEL

Yazar-Araştırmacı ve İstanbul Oyuncak Müzesi kurucusu Sunay Akın, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in davetlisi olarak Lefkoşa’da panel düzenledi.

A+A-


Yazar-Araştırmacı ve İstanbul Oyuncak Müzesi kurucusu Sunay Akın, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in davetlisi olarak Lefkoşa’da panel düzenledi.
Kuzey Kıbrıs Turkcell İnsan Kaynakları’nın organize ettiği etkinlik, Golden Tulip Otel’de, kalabalık bir katılımla yapıldı.
Kuzey Kıbrıs Turkcell çalışanları, kurumsal müşteriler ve gazeteci ile köşe yazarlarının davet edildiği kültürel buluşmada, Sunay Akın iki saat boyunca izleyenleri tarihte yolculuğa çıkardı, bilginin ve aydınlanmanın önemini anlattı.
İlgiyle izlenen ve büyük beğeni toplayan sunum sonunda, tanınmış araştırmacı-yazar Sunay Akın, bir süre katılımcılarla sohbet imkanı da buldu, kitaplarını imzaladı.

OYUNCAK MÜZESİ İLE BAŞLANGIÇ

Sunay Akın, sunumu boyunca sık sık Kuzey Kıbrıs Turkcell’in sloganına da gönderme yaparak, “Hayat paylaştıkça güzel. Ama daha da önemlisi hayat bilgiyi paylaştıkça güzel” dedi.
Sunay Akın’ın gösterisi, “İstanbul Oyuncak Müzesi”nin öyküsü ile başladı ve müzenin uluslar arası alanda aldığı ödüller, izleyenlere aktarıldı.
“Önemli olan sadece bakmak değil, görebilmek ve sorgulayarak bilgiye ulaşmaktır” diyen Sunay Akın, bayrakların anlamından uzaydaki ilk yolculuğa, kütüphanelerden müzelere kadar tarihten çarpıcı örneklerle bilimin, bilginin, okumanın önemini anlattı.
Sunay Akın, kendi yaşamından örnekler ve esprilerle de renklendirdiği sohbetinde, dünyadaki müze sayılarını, kişi başına düşen yıllık kitap sayısını örnekleri ile açıkladı.
Araştırmacı-Yazar Sunay Akın, uygar ve gelişmiş ülkelerde ailelerin çocuklarına hayal gücü gelişsin diye oyuncak aldıklarını, diğer ülkelerde ise bunun çocukları “oyalanmak” amacıyla yapıldığını belirterek, “Bu nedenle bazı ülkeler, işte bu gelişmiş ülkelerin önünde oyalanırlar” dedi.
Sunay Akın, sohbetinin sonunda Turkcell’e teşekkür ederek, “Onların desteği, İstanbul Oyuncak Müzesi’nin yaşamasında ve gelişmesinde çok önemli bir rol oynamaktadır” şeklinde konuştu.
Sunay Akın, Kıbrıs’la ilgili araştırmalar yapmak istediğini de sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 557 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler