1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Sunat Atun, Recep Akdağ ile görüştü
Sunat Atun, Recep Akdağ ile görüştü

Sunat Atun, Recep Akdağ ile görüştü

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Türkiye'nin Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile İstanbul’da Dolmabahçe Sarayı’nda bir araya geldi.

A+A-

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Türkiye'nin Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile İstanbul’da Dolmabahçe Sarayı’nda bir araya geldi. Görüşmede Türkiye ile imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde yürütülen çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Bakanlık basın bürosundan verilen bilgiye göre, görüşme sonrasında kısa bir açıklama yapan Bakan Atun, “Devam eden KKTC-Türkiye Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokol çalışmaları sonuçlarını Sayın Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile değerlendirme fırsatı bulduk” dedi ve şunları söyledi:

“Malum geçen hafta teknik komitelerin konuya ilişkin çalışmaları sonlanmıştı. Protokoller, KKTC’ye kamu yönetimi ve mevzuatta takvimlendirilmiş bir icraat planını uygulama sorumluluğu da veriyor. Bunun yanında mali ve finans alanında değerlendirmeler de yaptık. Kendi ayakları üzerinde duran bir mali yapı için Türkiye Cumhuriyeti ile uyum içinde çalışmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda Sayın Başbakan Yardımcısı Akdağ ile çok verimli bir görüşme gerçekleştirdik” dedi.

Bu haber toplam 1134 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler