1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Sunat Atun döndü!
Sunat Atun döndü!

Sunat Atun döndü!

UBP’de bunlar hep olur. Neler olur? Sunat Atun’un yaptığı gibi şeylerden bahsediyorum. Hatırlayacaksınız; Sunat Atun, UBP’nin Başkan adayı Ahmet Kaşif’in adayı olarak Mağusa İlçe Başkanlığına aday olmak istemişti. “Partide

A+A-

 

 

 

UBP’de bunlar hep olur.

Neler olur?

Sunat Atun’un yaptığı gibi şeylerden bahsediyorum.

Hatırlayacaksınız; Sunat Atun, UBP’nin Başkan adayı Ahmet Kaşif’in adayı olarak Mağusa İlçe Başkanlığına aday olmak istemişti. “Partide iki görev olmaz” gerekçesiyle parti MYK, Atun’un adaylığını reddetmişti.

Atun da buna bozulmuştu, kongrede son gün, yerine Kaşif’in adayı olarak Afet Özcafer ilçe başkanlığına aday yapıldı ve seçimi kazandı. Sonuçlar açıklandıktan sonra Özcafer, Kaşif, Saner ve Atun birlikte kollarını havaya kaldırmışlar ve kameralara İrsen Küçük’e karşı ‘zafer’ kazanmış pozu vermişlerdi.

Ardından da veya öncesinde (tam hatırlayamadım) Atun delegelere konuşmuştu; “Kalbinizin ve gönlünüzün başkanı olduğumu biliyorum. Bu saygı ve sevgi benim için kazançların en büyüğü…” Sunat Atun, delegeye destekleri için de teşekkür etti, demokratik durum için acilen başa gelmeleri gerektiğini söyledi, partinin zarar görmemesi için de daha fazla konuşmayacağını da belirtti.

Sonra bakan olarak Türkiye’ye gitti, “bizim” dedikleri ama hiçbir ilgili kişinin veya sivil toplum örgütünün içinde neler olduğunu bilmediği ekonomik paketi aldı geldi ve bir baktık ki İrsen Küçük’e desteğini açıkladı. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu!! Siyaset bu kadar mı ucuz! Yapılan konuşmalar, neredeyse içilen yeminler bu kadar mı kolay unutulur!

Neymiş; “Ekonomik program Kurultay’dan önce gelirmiş!”

İyi, güzel de o kongre sırasında niye söylemedi bunu… Neden Türkiye’ye gidip geldikten sonra açıklandı bunlar… Ne diyelim! Bu anlattığımız şeyler UBP’de hep oluyor. Gariplik bizde zaten… Hep şaşmış gibi yapıyoruz, oysa bunlar UBP’nin normal halleri.

 

 


 

Vatandaşlıklar

 

Yoğun vatandaşlık başvuruları olduğunu, hastane doktorlarının vatandaşlık başvuruları nedeniyle normal hastalara bakmak için zamanları kalmadığını yazmıştık geçtiğimiz günlerde Yenidüzen’de…

Zaten biliyorsunuz, Bakanlar Kurulu da neredeyse her toplantısında vatandaşlık dağıtıyor.

Dağıtıyor dağıtmasına da Bakanlar Kurulu’nun verdiği bu vatandaşlıkların soruşturmaları, sağlık kontrolleri sonradan yapılıyor.

Hatta Güvenlik Kuvvetleri bile soruşturma yapıyormuş. Polisin yaptığını biliyorduk ama Güvenlik Kuvvetleri neyi soruşturuyor merak ediliyor. Zaten Polis Güvenlik Kuvvetlerine bağlı değil mi? Asker, kendi polisine mi güvenmiyor ki bir kez de kendisi soruşturma yapıyor?

Tabii bu sürecin bir de ilginç yanı şu;

Bakanlar Kurulu her şeyin öncesine Ahmet’in, Mehmet’in vatandaşlığına karar veriyor ama soruşturmaları bu karardan sonra oluyor.

Önceden neden bu soruşturmalar tamamlanıp da Bakanlar Kurulu’nun önüne gelmiyor acaba? Sonuçlara bakıp birilerinin vatandaş yapılıp yapılmayacağına Bakanlar Kurulu o zaman karar verse daha iyi olmaz mı?

 

 

 

 

Bu haber toplam 1075 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler