1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SÜMER AYGIN: BELEDİYEMİZİN BORCU YOK
SÜMER AYGIN: BELEDİYEMİZİN BORCU YOK

SÜMER AYGIN: BELEDİYEMİZİN BORCU YOK

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın yakında 4,5 milyon TL değerinde hizmet binasının temellerini atacaklarını açıkladı

A+A-

 

 

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın yakında 4,5 milyon TL değerinde hizmet binasının temellerini atacaklarını açıklayarak “Var olan vergi borcu icraatları engellemiyor, 13 proje hayata geçiyor, kanalizasyon sularını arıtma sistemi ile en ucuz su Girne Belediyesi’nde… Vergi borcu bizden önceki dönemden kalmış” diye konuştu.

 

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın belediyenin vergi borçları ile ilgili YENİDÜZEN’e açıklamalarda bulundu. Aygın Girne Belediyesi’nin vergi borçlarının 1980’li yıllardan kaldığını ve yarısının biriken faizlerden olduğunu belirtti. Belediyenin sıfır borcu olduğunu, maaşların gününde ödendiğini ve sosyal hakların ödendiğini belirten Aygın, belediyenin 28 belediye içinde mali durumu en iyi olan belediye olduğunu söyledi. Aygın, belediyenin yakında merkez binanın temellerini atacağını söyleyerek, “4,5 milyon TL’lik bir yatırım yapıyoruz. Tamamen iç kaynaklarımızdan ve borçlanmadan yapacağız. 13 ayrı projemiz hayata geçiyor. Şuan tüm belediyeler içinde kanalizasyon arıtma sistemi tek bizde var ve geliştiriyoruz” diye konuştu.

 

“VERGİ BORCU İCRAATLARI ENGELLEMİYOR”

Sümer Aygın, basına yansıyan vergi borçları ile belediyenin icraatlarının yapılmadığı gibi bir düşüncenin olmaması gerektiğini belirterek ‘Devlet ile oturup anlaşarak bu işi çözebiliriz’ dedi. Piyasa ile ilişkilerinin iyi olduğunu söyleyen Aygın, farklı alanlardan gelir elde ettiklerini belirtti.

 

“BELEDİYENİN BORCU SIFIR”

Girne Belediyesinin bankalara veya başka bir yere borcu olmadığını söyleyen Aygın, ‘Artıda olan belediyemizin projeleri bir bir faaliyete geçiyor, şehrimize en iyi şekilde hizmet sunmayan çalışıyoruz’ şeklinde konuştu.

 

“4.5 milyon TL’lik hizmet binası”

Aygın, yakında temellerini atacakları belediye hizmet binasının maliyenin 4,5 milyon TL’ye mal olacağını belirterek, “Hiçbir yerden borç almadan tamamen kendi öz kaynaklarımızdan binayı yapacağız. Halkımıza daha iyi hizmet verebilmek için kendimizi yeniliyoruz, geliştiriyoruz” dedi.

 

“EN UCUZ SU BİZDE”

Aylık ortalama su miktarlarının fazla kullanılmadığı takdirde 27 TL olduğunu söyleyen Aygın, diğer belediyeler Lefkoşa, Güzelyurt gibi yerlerde daha fazla olduğunu işaret etti. Kurdukları sistem ile kanalizasyon sularını arıttıkları söyleyen Aygın, sistemin sadece Girne Belediyesi’nde olduğunu vurguladı.

 

“DEVLETTEN ALACAKLARIMIZ VAR”

Sümer Aygın devletin Girne Belediyesine vereceği olduğunu söyleyerek ‘Halkımızın gözünde kötü durumda olan bir belediye olarak görünmek istemiyoruz’ diye konuştu. Aygın, vergi borçlarının yarısının faiz olduğunu söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 865 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler