1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SULAMA SİSTEMİ GÜNEY’DEN
SULAMA SİSTEMİ GÜNEY’DEN

SULAMA SİSTEMİ GÜNEY’DEN

Necmi Belge Eski Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst döneminde sentetik çim yapılacak statların listesine alınan ve şimdiki Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan döneminde devam eden Lefkoşa’nın tarihi Yusuf Kaptan S

A+A-

 

 

 

Necmi Belge

 

Eski Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst döneminde sentetik çim yapılacak statların listesine alınan ve şimdiki Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan döneminde devam eden Lefkoşa’nın tarihi Yusuf Kaptan Stadı’ndaki çalışmalar devam ediyor.

Bu bağlamda dün, Kofalı Müteahitlik Şirkteni’nin ihale sonucu üstlendiği  Yusuf Kaptan Stadı çim zemin çalışmalarını YENİDÜZEN  gazetesi olarak yerinde izledik. Genelde Kuzey Kıbrıs’ta, özelde sporda yer alan olumsuz gelişmelerin dışında, Kuzey Kıbrıs’ sporunda olumlu şeyler de olduğunu saptadık.

 

900 BİN TL’YE MAL OLACAK

Dün, adeta bir şantiye görünümünü alan Yusuf Kaptan Stadı’nda sentetik zemin çalışmalarını yapan Kofalı İnşaat Şirketinin Direktörü Ali Kofalı ile çalışmaların yapıldığı Yusuf Kaptan Stadı’nda konuştuk.

Ali Kofalı, sentetik zemin çalışmalarına takriben iki ay önce başladıklarını ancak, Eski Eserler Dairesi’nin bakımı ve korunmasından sorumlu Yüksek Anıtlar Kurulu’nun itirazıyla çalışmaların bir süre aksadığını belirtti.

Bilahare, Yüksek Anıtlar Kurulu ile sorunun çözülmesinin ardından çalışmalara hız verdiklerini ifade eden Ali Kofalı bu süre içerisinde uzun mesafe aldıklarını ve 900 bin TL’ye mal olacak olan Yusuf Kaptan Stadı’nın doksan gün içerisinde sentetik çim sermenin tamamlanacağını, sulama sisteminin ise, Güney Kıbrıs’tan getirileceğini söyledi.

 

ZEMİN HAFTAYA GELECEK

Önümüzdeki hafta sentetik çimlerin Kuzey Kıbrıs’a geleceğini ve altyapı çalışmalarının sona ermesinin ardından, sentetik çimi sermeye başlayacaklarını belirten Ali Kofalı, stadı takriben KKTC’nin 29’uncu kuruluş yıldönümü olan 15 Kasım 2012 tarihinde tamamlanmış olabileceğini sözlerine ekledi. 

 

 

 

Bu haber toplam 483 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler