1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Suçunu itiraf etti
Suçunu itiraf etti

Suçunu itiraf etti

Üzerinden 4 gram hint keneviri çıktı, zanlının evinde de arama yapan polis ekipleri, 2 gram bonzai, 30 gram Hint keneviri, 1 adet hassas terazi ve üzerinde uyuşturucu kalıntısı bulunan plastik öğütücü de ele geçirdi.

A+A-

Fehime ALASYA

30 yaşındaki zanlı A.H.A.A.’in üzerinde arama yapan polis, 4 gram Hint keneviri ele geçirdi. Zanlının Şahap Karaosmanoğlu Sokak Karaoğlanoğlu-Girne’de, kalmakta olduğu evde mahkeme emri ile yapılan aramada ise 2 gram bonzai bulan polis ekipleri, devam eden aramalarda aynı noktada iki ayrı yere zulalanmış 30 gram Hint keneviri buldu. Polis ekipleri, evin diğer bölümünde ise 1 adet hassas terazi ve üzerinde uyuşturucu kalıntısı bulunan plastik öğütücü ele geçirildi.

Yapılan sorgulamada işlediği suçu kabul eden zanlı, söz konusu maddeleri ismini bilmediği bir kişiden aldığını itiraf etti. Zanlı dün tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlı aleyhindeki soruşturmanın devam ettiğini ifade ederek 3 gün tutuklu kalmasına karar verdi.

 

Şüpheli görülüp yakın takibe alındı

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis çavuşu Mehmet Bayram, zanlı A.H.A.A.’in kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu suçlarından tutuklandığını anlattı.

Polis çavuşu Mehmet Bayram, zanlının önceki gün şüpheli görülmesi üzerine yakın takibe aldığını kısa süre sonra görevli polis ekipleri tarafından üzerinde ve evinde arama yapıldığını söyledi.

Bayram, zanlının kalmakta olduğu evde iki çeşit uyuşturucunun yanı sıra öğütücü ve hassas terazi ele geçirildiğini belirterek, yapılan sorgulamada zanlının ismini bilmediği bir kişiden bu maddeleri aldığı yönde ifade verdiğini belirtti.

 

3 gün tutukluluk aldı

Zanlının verdiği ifade doğrultusunda uyuşturucuyu veren kişinin henüz bulunmadığını kaydeden polis, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalması talebinde bulundu.

Bu haber toplam 1708 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler