1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SUÇU İTİRAF ETTİLER
SUÇU İTİRAF ETTİLER

SUÇU İTİRAF ETTİLER

Türkiye’de Kıbrıs’a 6 Suriyeliyi para karşılığı izinsiz olarak getirmek isterken açık denizde tekneleri alabora olan ve daha sonra “insan kaçakçılığı” iddiasıyla tutuklanan Abdullah Temiz, Niyazi Korkmaz, Mustafa Korkmaz ve Yunus G

A+A-

 

 

 

 

 

Türkiye’de Kıbrıs’a 6 Suriyeliyi para karşılığı izinsiz olarak getirmek isterken açık denizde tekneleri alabora olan ve daha sonra “insan kaçakçılığı” iddiasıyla tutuklanan Abdullah Temiz, Niyazi Korkmaz, Mustafa Korkmaz ve Yunus Gülduran isimli zanlılar suçlarını itiraf etti.

Altı Suriyelinin ölümü ile sonuçlanan olayın ardından teknede bulunan can yelekleri yardımı ile yüzerek karaya çıkan Abdullah Temiz ile Niyazi Korkmaz ve diğer iki zanlının yanı sıra, insan kaçakçılığı için kullanıldığı sanılan Patriot isimli teknenin sahibinin Zekai Soyadlı’nın tutuklanması ile zanlı sayısı beşe çıktı. Elebaşılığını Yunus Gülduran isimli zanlının yaptığı şebeke üyelerinin aleyhine dikkatsizlik ve ihmalkarlıkla adam öldürme soruşturması yürütülüyor. Bu suçun yasadaki cezası 7 yıla kadar hapislik öngörüyor.

 

Zanlılar, bugün 8 gün tutukluluk istemiyle yeniden mahkeme huzuruna çıkarılacak

 

Boğularak ölen mültecilerden ikisinin de kimliği belirlendi. Adnan Dahlal (27) Güney Kıbrıs’tan gelen kardeşi, Firaz Aslan (33) ise kuzeni tarafından teşhis edildi.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 965 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler