1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SUÇLU KİM?
SUÇLU KİM?

SUÇLU KİM?

Başbakan İrsen Küçük, doladı diline sürekli söylüyor, “Elektrikler kesildi, ameliyatlar yarım kaldı”... Hedef olarak da EL-SEN çalışanlarını gösteriyor, suçluyor. Sağlık Bakanlığı ise yaptığı açıklamada “Elektrik kesintilerinden dolayı b

A+A-

 

 

 

Başbakan İrsen Küçük, doladı diline sürekli söylüyor, “Elektrikler kesildi, ameliyatlar yarım kaldı”... Hedef olarak da EL-SEN çalışanlarını gösteriyor, suçluyor. Sağlık Bakanlığı ise yaptığı açıklamada “Elektrik kesintilerinden dolayı bazı önemli ameliyatlar jeneratörler devreye girene kadar yarıda kaldı” diyor.  Peki gerçekten elektrik kesintisinden dolayı ameliyatlar yarım kaldı mı? Eğer kaldıysa bunun sorumlusu EL-SEN çalışanları mı? Yoksa hükümet EL-SEN çalışanlarını mı karalıyor, suçluyor, kendi suçunu onlara mı yıkmaya çalışıyor?

K.T Hekimler Birliği Başkanı Erol Şeherlioğlu’na soruyorum, o cevaplıyor.

·        İyi günler Erol Bey, Başbakan Küçük’ün açıklamalarını okumuşsunuzdur. Nedir doğruluk payı?

·         Şeherlioğlu:  Yok öyle bir şey. Elektrik kesintisinde anında hastanenin jeneratörleri devreye girer. Özellikle yaşanan sel felaketinin ardından hastanedeki jeneratörler çoğaltıldı, yenilendi. Eğer elektrik kesintisi olursa ve jeneratörler devreye girmezse bunun sorumlusu eylem yapan çalışanlar değil, hastane yönetimidir, hükümettir.

 

·        Peki sizce bu suçlama neden yapılıyor?

·        Şeherlioğlu:  Hükümet öyle bir hal aldı ki sırf eylem yapan insanları karalamak için yalan yanlış söylemlerde bulunuyor. Üstelik böyle bir açıklama yapmak ne hukuk devletine ne de tıbbi etiğe yaraşır. Devlet mağdur olan insanların mağduriyetlerini gidermek yerine, çalışanlarla diyalog kurmak yerine saldırıya geçiyor.

Üstelik hem Türk-Sen hem de Sendikal Platform acil hizmetlerin aksamaması için devletle işbirliği yapmak istedi. Ama hükümet buna kulak tıkadı. Diyalogdan kaçan hükümet, başka yerin çalışanlarını Teknecik Elektrik Santrali’ne soktu, çalışanlara meydan okudu.

 

·        Son sözleriniz nelerdir?

·        Şeherlioğlu: Çalışanlarla diyalogdan kaçan, bu diyalogu yapması gereken bakanlardan biri Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi… Ama Ünverdi, nerde? Ankara’da geziyor.

Ülkede demokrasi işlemiyor. Meclis halkına karşı… Muhalefet partileri de artık mecliste oturup oturmama konusunda bir karar vermeli.

 

 

 


YORUMSUZ

“Demokrasi’nin en kötü taraflarından biri de, sevsen de sevmesen de seçilen insana katlanmak zorunda olmaktır. (MAX LERNER)

***

En büyük düşmanlık, milletin başında bulunanların halk arasında bozgunculuk yapmalarıdır. (M.K.ATATÜRK)

***

Bizi yok edecekler şunlardır: İlkesiz siyaset; vicdanı sollayan eğlence;  çalışmadan zenginlik; bilgili ama karaktersiz insanlar; ahlaktan yoksun bir iş dünyası; insan sevgisini arka plana itmiş bilim; özveriden yoksun bir din anlayışı. (MAHATMA GHANDI)

***

Siyasetle uğraşmamanın cezası, sizden aptal olanlar tarafından yönetilmektir. (PLATON)

***

Ülkenizi sevin. Ama hükümetlere asla güvenmeyin. (ROBERT HEINLEIN)

***

Hiçbir şey çıkar gruplarının etkisinden daha tehlikeli değildir. (JEAN JACQUES ROUSSEAU)”

ERDİNÇ GÜNDÜZ

 


Bana değil ödemeyenlere kes

“Milyarlarca elektrik, telefon su borcu olanlar sıkıştırılmıyor da sıradan vatandaş eziliyor. Ve de bu dondurucu soğuk günlerde elektriksiz bırakılıyor. Halk kızsın, öfkelensin ve bu kurumları da özelleştiriniz de kurtulalım desin diye.

Ben faturalarımı ödüyorum arkadaş. Benim elektriğimi, suyumu, telefonumu kesmek için kimse mazeret üretemez. Ancak kritik senaryolar ve entrikalar düzenlenerek bana kıyabilirler.

Neden gidip de o malum çevrelerin elektriğine telefonuna dokunulmuyor, neden ödeyiniz hesabınızı derhal denmiyor?

Yok mu öyle babayiğit?”

 

ÖZCAN ÖZCANHAN

 


Battık Be Battık!

“Battık be battık…

Batırılmayan kim kaldı?

İşçimiz battı… Köylümüz battı…

Turizmcimiz battı… Sanayicimiz battı…

Hayvancımız battı… Narenciye üreticimiz battı…

Hava yolumuz battı… Esnafımız battı…

İnşaat sektörümüz battı…

Şimdi sırada elektrik ve telefon var.

Karar verdiler onları da batıracaklar.

Neymiş?

Özelleştireceklermiş?

Özelleştirme kim siz kim?”

TURGUT AFŞAROĞLU

 


 

“Özel tekelin son derece iyi niyetli olacağı varsayılsa bile herhangi bir sebeple batması veya piyasadan çekilmesi durumunda yerine yeni bir özel şirket bulunacağı kadar ülkenin elektriksiz kalacağı, dahası bu şartlarda bulunacak olan yeni şirketin, ülkenin zor durumda olmasından dolayı en kötü koşulları bize kabul ettirebileceği düşünülmüyor mu?”

Ayşe Kişmir’in profilinden

***

Geleceğimizin mutlak karanlığa büründüğü gerçeğine ses çıkarmayanların bir kaç gün elektrik kesintilerinin sebep olduğu karanlığa verdileri tepki gerçekten şaşırtıcıdır.

Yağış Yıldırım


 

“Topluma verdiğimiz mağduriyetten biz de rahatsızız. Çözüm yolu diyalogtan geçer. Bizi sabotajla suçlayanların tam tersine, işlerin bu noktaya gelmemesi için çok çaba sarfettik, ama bizi dikkate almadılar”

Tuluy Kalyoncu (EL-SEN Başkanı)

 


“Herkes pozisyonunu yasalardaki haklarından alıyor. Biz de kararlarımızı yasalara göre alıyoruz. Sağlıklı, huzurlu ve halkın menfaatlerini düşünerek yaşayabilmek için herkesin kararlara uyması gerekir.”

Nazım Çavuşoğlu (İçişleri Bakanı)

 


 

Ülke yangın yeri… Eylemciler sokakta… Vatandaş perişan… Ama Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın umurunda mı bunlar?

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1732 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler