1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SUÇLARIN %70'İ İTHAL'
SUÇLARIN %70İ İTHAL

'SUÇLARIN %70'İ İTHAL'

TDP, “ciddi” olarak nitelendirilen suç ve suçluların yüzde 65-70’inin yurt dışından ithal edildiğini savundu

A+A-

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), ülkeye giriş-çıkışlarda gerekli denetimlerin olmaması nedeniyle “ciddi” olarak nitelendirilen suç ve suçluların yüzde 65-70’inin yurt dışından ithal edildiğini savundu.

TDP Hukuk Komitesi Başkanı Barış Mamalı, yaptığı yazılı açıklamada, suçluları yakalamak yanında, suçun işlenmesinin önlenmesinin daha önemli olduğunu vurgulayarak, bunun için ise devlet politikası olmadığını, vatandaşı suçlardan koruyacak tedbirlerin alınmadığını ifade etti.

Özellikle uyuşturucu, şiddet içerikli suçlar ve insan kaçakçılığındaki ciddi artışların herkesi tehdit eder duruma geldiğini ifade eden Mamalı, sadece polisiye önlemlerle başarıya ulaşmanın zor olduğunu, ancak halk-devlet-polis üçgeni ile tehlikenin en aza indirilebileceğini belirtti.

Yabancıların bu kadar yüksek oranda suç işlediği bir başka ülke olmadığını ileri süren Mamalı, özellikle uyuşturucu maddelerin ülkeye sokulmasında zafiyet olduğunu, uyuşturucuyla mücadelede limanlarda gerekli teknolojik donanımın kurulması gerektiğini ifade etti.

Bu haber toplam 559 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler