1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SUÇ ORTAĞI ARANIYOR
SUÇ ORTAĞI ARANIYOR

SUÇ ORTAĞI ARANIYOR

Altı Suriyeli kaçak göçmenin ölümüne yol açma suçundan tutuklanan 4 zanlı, 8 gün daha tutuklu kalacak. BİR KAYIP MÜLTECİ İLE BİR SUÇ ORTAĞI ARANIYOR… Türkiye, Kuzey Kıbrıs ve Güney Kıbrıs üçgeninde yaşanan insan kaçakçılığının Kuzey Kıbrıs ayağı ç

A+A-

 

Altı Suriyeli kaçak göçmenin ölümüne yol açma suçundan tutuklanan 4 zanlı, 8 gün daha tutuklu kalacak.

BİR KAYIP MÜLTECİ İLE BİR SUÇ ORTAĞI ARANIYOR…

Türkiye, Kuzey Kıbrıs ve Güney Kıbrıs üçgeninde yaşanan insan kaçakçılığının Kuzey Kıbrıs ayağı çökertildi. İskele Polis Müdürlüğü’ne yeni atanan Gökay Karagil yönetimindeki 47 kişilik ekibin 3 gün süren yoğun çabası sonuç verdi Ülkemize kaçak olarak sokulan mültecileri Güney Kıbrıs’a götüren çetenin Lefkoşa’da sakin elemanı ise aranıyor.

Suçlarını itiraf eden zanlıların verdiği bilgiler ışığında soruşturmasını genişleterek sürdüren polis, çetenin Türkiye’deki elemanları hakkında da bilgi aldı. Rum Yönetimi, suçların araştırılması hususunda Kuzey Kıbrıs ile işbirliğine yanaşmadığı için ileri soruşturma yapılamıyor. Aranan kişinin yasal olmayan yollardan Güney Kıbrıs’a kaçtığı tahmin ediliyor.

Türkiye’den Kuzey Kıbrıs’a 7 Suriyeli mülteciyi para karşılığında yasal olmayan yoldan getirmek isterken Dipkarpaz açıklarında arızalanan ve daha sonra da batan teknede 6 kişinin ölmesine neden olan Yunus Gülduran, Niyazi Korkmaz,Abdullah Temiz ve Mustafa Korkmaz dün ek tutukluluk istemiyle yeniden Mahkeme huzuruna çıkarıldı. Mahkeme,soruşturmanın henüz tamamlanmadığını,kayıp bir mültecinin hala bulunamadığını ve bir suç ortağının arandığını dikkate alarak tüm zanlılar aleyhine 8 er gün daha tutukluluk emri verdi.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1171 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler