1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SUAT KILIÇ’A AÇIK MEKTUP
SUAT KILIÇ’A AÇIK MEKTUP

SUAT KILIÇ’A AÇIK MEKTUP

Konuk Yazar HÜSEYİN ARCA yazdı: Keşke bir olanak olsa, spor federasyonları veya spor yazarları ile de bir araya gelebilseydiniz

A+A-

Konuk Yazar

 

HÜSEYİN ARCA

 

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç.

Ülkemizde bulunduğunuz günler içerisinde yoğun bir programınız olduğuna eminim. Bakanlık, Başbakanlık ve diğer ziyaretler yanında onurunuza verilen yemek ve protokol imza töreni derken; günler ve saatler geçip gitmiş, bugün ülkenize dönüyorsunuz.

Keşke bir olanak olsa, spor federasyonları veya spor yazarları ile de bir araya gelebilseydiniz. Eminin spor federasyonları ve spor yazarlarının KKTC’yi tanıdığını söyleyen tek ülke olan Türkiye’nin bir bakanına söyleyecek çok sözü vardır. Mektubumu, işte bu olanağı bulamadığım için kaleme alıyorum.

Bugünkü gazetelerde göreceksiniz, Ağustos’2012 ayında İstanbul’da düzenlenecek olan 40’ıncı Satranç Olimpiyatları'nda görev alacak hakemlerin seçimi ve yetiştirilmesi için amaçlanan hizmet içi eğitim seminerine iki antrenörümüz davet edildi. Bu görevi yapacaklarına olan inancım sonsuzdur.

Beklentim, Türkiye’nin ev sahibi olduğu 40’ıncı Satranç Olimpiyatları'na KKTC Satranç Milli Takımı’nın da katılmasıdır.

Satranççılarımızın iki yıldır hayal kurduğu, KKTC Satranç Federasyonu’nun en az bir yıldır uğraş verdiği, yazışmalarda bulunduğu halde; Türkiye Satranç Federasyonu’ndan konu olimpiyata katılımız yönünde olumlu bir cevap alınamamıştır.

Hâlbuki ev sahibi ülke olma avantajı ile 40’ıncı Satranç Olimpiyatları'na iki takım ile katılacak olan Türkiye, üç takım ile de katılabilir. Bu üçüncü takım da KKTC’li sporculardan oluşabilir.

Sizin de katkılarınızla gerçekleşecek olan bu katılım; emin olun özelde satranççılarımız, genelde ülke sporumuz için “İnsanlığın ayda attığı ilk adım” kadar büyük öneme sahiptir.

Katkılarınız için şimdiden teşekkür eder, saygılar sunarım.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 665 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler