1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SU PROJESİNİN 'ANAMUR KISMININ' TEMELİ ATILDI
SU PROJESİNİN ANAMUR KISMININ TEMELİ ATILDI

SU PROJESİNİN 'ANAMUR KISMININ' TEMELİ ATILDI

Kıbrıs’ın kuzeyine yılda 75 milyon metreküp sulama ve içme suyu taşıyacak projenin Anamur'daki kısmının temeli atıldı

A+A-

 

 

Kıbrıs’ın kuzeyine yılda 75 milyon metreküp sulama ve içme suyu taşıyacak projenin Anamur'daki kısmının temeli atıldı. Temel atma töreninde konuşan Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu “Kıbrıs'a bu su hayat verecek” dedi.

TC Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, KKTC'ye Su Temini Projesi kapsamında, yaklaşık 107 kilometre boru hattıyla Kıbrıs'a su götürüleceğini belirterek, ''Canımız ciğerimiz KKTC'ye su götüreceğiz. Kıbrıs'a bu su hayat verecek'' dedi.

Eroğlu, Türkiye'den KKTC'ye yıllık 75 milyon metreküp içme ve sulama suyu taşıyacak KKTC Su Temin Projesi'nin Anamur ilçesindeki su geçişi ve kara yapılarının temel atma töreninde yaptığı konuşmada, böylesine önemli bir projenin temel atma törenine katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Tesisin hem Türkiye'ye, hem KKTC'ye hayırlı olmasını dileyen Eroğlu, KKTC'nin verimli topraklarına, anavatan Türkiye'den hayat suyu götürmenin pek çok hükümetin hayali olduğunu hatırlatarak, bunun kendilerine nasip olmasından gurur duyduklarını kaydetti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 599 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler