1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Su için Yürü, Yaşam için Yürü” etkinliği
 “Su için Yürü, Yaşam için Yürü” etkinliği

“Su için Yürü, Yaşam için Yürü” etkinliği

AB Bilgi Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre yürüyüş 22 Mart Pazar günü 09:00 – 13:30 saatleri arasında Lapta – Malatya-Alsancak bölgesindeki su kaynakları etrafında gerçekleştirilecek.

A+A-

AB Bilgi Merkezi 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla “Su için Yürü, Yaşam için Yürü” temalı bir yürüyüş düzenleyecek.

AB Bilgi Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre yürüyüş  22 Mart Pazar günü 09:00 – 13:30 saatleri arasında  Lapta – Malatya-Alsancak bölgesindeki su kaynakları etrafında gerçekleştirilecek.

Katılmak isteyen kişilerin etkinliğe Karavas/Alsancak’ın girişinde saat 9:30’da veya Lefkoşa’dan Ledra Palace sınır kapısından 8:30’da kalkacak otobüse kayıt yaptırması gerekiyor.

Yürüyüş, jeoloji mühendisi Oğuz Vadilili ve çevre mühendisi Cemaliye Özverel rehberliğinde gerçekleştirilecek ve su kaynakları, su verimliliği, ülkenin su tarihi, AB ve su konuları hakkında bilgilendirici sunumlar içerecek.

Açıklamada, “Su Avrometre sonuçlarına göre her 3 AB vatandaşından 2’si suyun niteliği ve niceliğinin önemli bir problem olduğunu belirtmektedir. Kıbrıs Türk toplumunda bu ciddi bir problemdir. Yürüyüş etkinliği Kıbrıs’taki bu konuyla ilgili farkındalık artırmayı amaçlamaktadır” denildi.

(TAK)

Bu haber toplam 840 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler