1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Stressiz oyun kaliteyi artırdı
Stressiz oyun kaliteyi artırdı

Stressiz oyun kaliteyi artırdı

Umutların devam etmesi açısından bu galibiyetin önemli olduğunu söyleyebilirim. Haftalardan sonra daha istekli ve arzulu bir oyun sergileyen Yenicami farklı galip gelmesini başarıp önümüzdeki hafta yapacağı Küçük Kaymaklı maçı için moral depolamış oldu.

A+A-

 

 

 

Umutların devam etmesi açısından bu galibiyetin önemli olduğunu söyleyebilirim.

Haftalardan sonra daha istekli ve arzulu bir oyun sergileyen Yenicami farklı galip gelmesini başarıp önümüzdeki hafta yapacağı Küçük Kaymaklı maçı için moral depolamış oldu.

Yenicami oyuna hızlı başladı. Rakibinin eksik olmasından da faydalanarak, üzerine gitti ancak ilk yarıda başaramadığını ikinci yarıda attığı gollerle başarmış oldu. İlk devrenin son dakikasında gelen gol Tatlısu’nun moralini bozdu. Üstelik kalecileri Mehmedemin’in de sakatlanıp ikinci devre kaledeki yerini alamaması Yenicami’nin işini kolaylaştırdı.

İlk devrede dar alanda paslaşmalar yaparak rakibinin üzerine fazla gidemedi. Ancak ikinci devrede daha çabuk daha süratli oyunu tercih edince ve de dar alandaki paslaşmaları kanatlara ve uzun toplarla yön değiştirmelere bırakınca oyunun mutlak hâkimi oldu.

Tatlısu gücü kadar Yenicami’ye karşı direnmeye çalıştı ancak, ilk yarının son dakikasında yediği gol ikinci devredeki direncini yıktı ve mağlubiyete boyun eğmek zorunda kaldı. Fikstür gereği Tatlısu’nun işi çok zor. Geriye kalan maçları hiç de kolay maçlar değildir. Ligdeki son iki maçı K.Kaymaklı ve Çetinkaya ile oynuyor. Üstelik de sakat futbolcularının fazlalığı ve kadro derinliği de kısıtlı. Bu bakımdan düşme tehlikesinde olan takımlara göre işinin çok zor olduğunu söyleyebilirim.

Dünkü maçta Yenicami daha çok genç futbolcularına yer vermeye özen gösterdi. Bana göre doğru bir karar. Ancak şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Özellikle Sertaç hocanın takımın çalıştırıcılık görevine gelmesinden sonra oyun anlayışında farklılıklar görmeye başladım. Futbolcularda oyunu hızlandırma ve yardımlaşma bakımından daha pozitif gelişmeler olduğunu görüyorum. Demek ki kardeşlerin birlikteliği oyun anlayışında değişikliğe neden oldu.

Yenicami’nin şampiyon olması matematiksel olarak devam etse de bunun zor olduğunu geçen haftaki yazımda da belirtmiştim. Bana göre DTB maçındaki mağlubiyet umutların büyük bir bölümünü götürmüştü. Bu noktadan sonra sizin iyi oynamanız ve galip gelmeniz yeterli değildir. Siz galip gelirken rakiplerinizin de puan kaybetmesini bekleyecek olmanız işleri zora sokuyor. Ama burası KKTC, her an her şey olabilir. O yüzden umutlu bekleyişe devam ederken, rakiplerinizi de birer birer yenmeniz gerekiyor.

Dünkü maçta futbolcular genel olarak iyiydiler. Stresten uzaklaşmak oyuncular üzerinde olumlu etki yaptı. Yeteneklerini daha rahat bir şekilde ortaya koyma şansı yakaladılar ve sonuçta da farklı galip gelmeyi başardılar. Yine de göze batan ve geçmiş maçlara oranla daha gayretli görünen oyuncular Okan, Seper, Neval, İbrahim ve Erdinç’ti. Zaten bu oyuncuların kaliteleri belli, performansları da iyi olduğu zaman, takımı daha iyi futbol oynamasını yönlendiriyorlar.

Dünkü galibiyetle, Kaymaklı maçı öncesinde morallerin tavan yaptığını söyleyebilirim. Ancak unutulmamalıdır ki, konumlar ne olursa olsun bu iki takımın ezeli bir iddiaları vardır. Ancak güzel maç olacağını rahatlıkla söyleyebilirim. İki takımın da şampiyonluk iddiasında olması maça ayrı bir hava verecektir.

Maçın hakemine gelince vasatın üzerinde bir performans gösterdi. Oyunu çok yakından takip etti. Olaylara hâkimdi ve kararları dengeliydi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 754 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler