1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'STÖ FUARI 2012' YAPILDI
STÖ FUARI 2012 YAPILDI

'STÖ FUARI 2012' YAPILDI

ENGAGE (Barışa Sen de Katıl) projesi kapsamında Lokmacı Kapısı’nın iki tarafında eş zamanlı “STÖ Fuarı 2012” düzenlendi

A+A-
 

ENGAGE (Barışa Sen de Katıl) projesi kapsamında Lokmacı Kapısı’nın iki tarafında eş zamanlı “STÖ Fuarı 2012” düzenlendi.
İki toplumlu olarak düzenlenen etkinliğin KKTC’deki kısmına Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, Güney Kıbrıs kısmına da Lefkoşa Rum Belediye Başkanı Konstantinos Yorgacis katıldı.
Etkinliğin Rum kesimindeki ayağına katılan Yorgacis, ara bölgeye geçmeyerek ayrılınca Bulutoğluları’yla Yorgacis bir araya gelemedi.
Bulutoğluları burada etkinliğin KKTC ayağını üstlenen Yöneticilik Merkezi (Management Center) Yönetici Direktörü Bülent Kanol’la birlikte basına açıklamalarda bulundu.

HEYKEL PROJESİ


Yöneticilik Merkezi (Management Center) Yönetici Direktörü Bülent Kanol, Güney Kıbrıs’taki NGO Support Center’la birlikte sivil toplumu desteklemek için çalışmalar yaptıklarını anlatarak, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin de organizasyona ciddi katkılarda bulunduğunu belirtti.
STÖ’lerin çok güzel işler yaptıklarını fakat bunları halka duyuramadıklarını kaydeden Kanol, Lokmacı Kapısı gibi bir yerde böylesi bir fuar yapılmasının hem halka hem turistlere bu işleri anlatma adına önemli olduğunu söyledi.
Toplamda 17 sivil toplum örgütünün çalışmalarına yerel sanatçıların da destek verdiğini kaydeden Kanol, seramik ve heykel sanatçısı Sevcan Çerkez’in tarihe iz düşecek bir heykel yaratma adına katılımcılardan el izi ve imza örnekleri alacağını ve bu el izlerinden yapılacak heykelin ara bölgede yer alacak bir heykele dönüştürülmesinin planlandığını söyledi.

TANITIMIN ÖNEMİ

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları da NGO Support Center ve Management Center’İn ortak etkinliğine, her zaman gerek orkestra gerekse diğer konularda ellerinden gelen yardımda bulunduklarını söyleyerek, STÖ’lerin tanıtım ve cesaretlendirilmesinin önemine işaret etti.  Bulutoğluları, önümüzdeki yılki organizasyonda Türk ve Rum Belediyelerinin birlikte yapacağı bir fuarla bir araya gelinmesini dileyerek, STÖ’lerin toplumlardaki yerinin her zaman farklı olduğunu, STÖ’lerin çalışmalarına belediyelerin katkısının halkı daha güzel günlere taşıyacağını kaydetti.  NGO Support Center Direktörü Michalis Avraam da Kanol ve Bulutoğlularına destek vererek, iki toplumu bir araya getirecek açılım ve adımlara her zaman destek vereceklerini söyledi.

“STÖ FUARI 2012”

UNDP-ACT tarafından finanse edilen ENGAGE projesi kapsamındaki “STÖ Fuarı 2012”ye Türk ve Rum kesimlerinden 40’ı aşkın STÖ katılıyor.
Bu yıl 2’ncisi düzenlenen fuarın ilki geçen yıl Mayıs ayında gerçekleştirilmişti.
Fuara KKTC’den, aralarında Management Center, Kuzey Kıbrıs Dalış Merkezleri Birliği, Evrensel Hasta Hakları Derneği, Diyabet Derneği, Sosyal Riskleri Önleme Vakfı, Yeşil Barış Hareketi, Yeniboğaziçi Kadınlar Derneği, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin de bulunduğu bazı örgütler stantlar açtı.


 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 414 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler