1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Stefanu sert konuştu
Stefanu sert konuştu

Stefanu sert konuştu

Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu, kabinedeki yeni oluşumun başarısız olması için dua eden kişilerin endişelenmeye başlaması gerektiğini, çünkü yeni hükümetin başarılı olacağını söyledi, kabineyle ilgili olumsuz eleştirilerde bulunanlara yanıt verdi.

A+A-

 

 

“Duygular sömürülüyor”Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu, kabinedeki yeni oluşumun başarısız olması için dua eden kişilerin endişelenmeye başlaması gerektiğini, çünkü yeni hükümetin başarılı olacağını söyledi, kabineyle ilgili olumsuz eleştirilerde bulunanlara yanıt verdi.
Haravgi gazetesine demeç veren Stefanu, yeni kabinenin, bakanlarının nereden geldiğine göre değil, yaptıkları işlerle değerlendirilmesi gerektiğini kaydederken, kabinenin başarılı olacağına dair iyimserliğinin tecrübeden, “yenilenmeden”, sorumluluk duygusundan ve kabinenin tümünün sahip olduğu bilinçten ileri geldiğini söyledi.
Demecinde, toplumsal kaos yaratmaya çalışanları ve Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ı izole etmeye çalışanları da sert bir dille eleştiren Stefanu, meclise de muhalif değil ittifak aradıkları mesajını gönderdi.

“EN BÜYÜK PROBLEM EKONOMİ”

Şu anda Güney Kıbrıs’ın mücadele etmekte olduğu en büyük problemin ekonomi olduğunu söyleyen Stefanu, 11 Temmuz’da Mari’deki deniz üssünde meydana gelen patlamadan bu yana, karşı karşıya bulunulan problemlerin arasına enerji, elektrik ve gelecek yılın ikinci yarısında devralacakları AB Dönem Başkanlığı ile ilgili problemlerin de girdiğini kaydetti.
Habere göre Stefanu, Kıbrıs sorununu ise ikinci plana attı. Kıbrıs’taki mevcut siyasi durumun kimseyi tatmin edemediğine dikkati çeken Stefanu, Mari’deki patlamayla ilgili duyguları sömürerek karmaşa, istikrarsızlık ve güvensizlik koşulları yaratmaya çalışan birtakım siyasi güçler bulunduğunu ve bu güçlerin, özellikle başkanlık kurumunun harap olması için çaba gösterdiklerini belirtti.

 

 

 

Bu haber toplam 523 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler