1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SPORTMENLİĞE AYKIRI SUÇA 383 SARI KART
SPORTMENLİĞE AYKIRI SUÇA 383 SARI KART

SPORTMENLİĞE AYKIRI SUÇA 383 SARI KART

İlk devrede en fazla sarı kart gören oyuncular 7’şer sarı kart ile Yenicami’den Sedat Baş ve Türk Ocağı’ndan Yunus Emre İleli oldu

A+A-

 

 

 

 

Telsim Süper Lig’in ilk devresinin tamamlanmasının ardından ilk devrede toplamda 435 sarı kart gösterildi. Oynanan 13 haftalık periyotta maç başına düşen kart ortalaması 4,78 oldu. Gösterilen 435 sarı kartın 383 tanesi “sportmenliğe aykırı suç” nedeniyle gösterildi. 37 sarı kart “Hakemi veya hakemin kararlarına sözle veya hareketle itiraz” başlığı ile gösterilirken, 12 sarı kart “Oyunun tekrar başlamasını geciktirme”, 2 sarı kart “Oyun bir köşe vuruşu veya serbest vuruş ile tekrar başlarken gerekli mesafeye açılmama” durumunda gösterildi. 1 sarı kart “Oyun kurallarını devamlı ihlal etme” başlığı ile futbolculara gösterildi.

 

EN FAZLA SARI KARTI ONLAR GÖRDÜ

İlk devrede en fazla sarı kartı 7’şer sarı kart ile Yenicami futbolcusu Sedat Baş ve Türk Ocağı futbolcusu Yunus Emre İleli gördü. Bu oyuncuları 5’er sarı kart ile Doğan Türk Birliği’nden Ahmet Sönmez, Zuma ile Ceyhun Eriş, Düzkaya’dan Serkan Zeyin, Göçmenköy’den Beytullah Arık ile İbrahim Kabore, Gönyeli’den Yusuf Palaz, Küçük Kaymaklı’dan Yasin Kurt, Lapta’dan İbrahim Kırşen ile Mustafa Arnavut, Lefke’den Aziz Sakallı, Tatlısu’dan Emre Onat ile Taner Bingöllü, Türk Ocağı’ndan Murat Gertik ve Yenicami’den Erdinç Börekçi takip etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 664 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler