1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Spordaki hastalıklı beyinler
Spordaki hastalıklı beyinler

Spordaki hastalıklı beyinler

Nerden bakarsanız bakınız, ülkenin çivisi çıkmıştır. Siyasetten tutun da, ekonomik, sosyal, kültürel, insan ilişkileri, sportif vs. nerden bakarsanız bakınız ülke yaşanamaz bir hale gelmiştir. Yıllardır tanınmamış bir ülkenin insanları olarak, uluslarara

A+A-

 

 

Nerden bakarsanız bakınız, ülkenin çivisi çıkmıştır. Siyasetten tutun da, ekonomik, sosyal, kültürel, insan ilişkileri, sportif vs. nerden bakarsanız bakınız ülke yaşanamaz bir hale gelmiştir.

Yıllardır tanınmamış bir ülkenin insanları olarak, uluslararası arenada kendimizi tanıtmak maksadı ile gerek sportif açıdan gerekse sosyal ve siyasi açıdan her türlü girişimde bulunmaktan çekinmiyoruz.

Bir süre önce tanınmamış ülkelerin düzenlediği futbol karşılaşmasına katılan milli futbol takımımız, bana göre başarılı bir sonuçla adamıza dönmüştür. Tanınmamış bir ülkenin gençlerinin motive olması bakımından bu gibi organizasyonlara, içinde bulunduğumuz bu dönem içerisinde katılmamızı doğru buluyorum.

Tabi ki hedef bu olmamalı ancak tanınma konusu gerçekleşene kadar, geçiş dönemi olarak değerlendirdiğimiz bu günlerde, her türlü fırsatı değerlendirmekte yarar olduğu kanısındayım.

Irak’ın Erbil bölgesinde gerçekleşen VİVA Futbol Turnuvasına katılan millilerimizin, adaya döner dönmez gördükleri manzara, herkesi derinden üzmüştür. Binbir endişe ile gittikleri Kuzey Irak’ta bile bu tür davranışlarla karşılaşmayan milli takım kafilemiz, kendi ülkelerine döndükten sonra, sırf bu turnuvaya katıldılar ve Kürtlerle maç yaptılar diye, ilgililere göz dağı verircesine ve tehdit edilircesine Futbol Federasyonu toplantı salonunu kundaklamak hangi hastalıklı beyinin ürünüdür çok merak ediyorum.

Emniyet güçlerimizin böylesine çirkin girişimlerde bulunanları derhal ve acilen ortaya çıkarmalıdır. Bu hastalıklı beyinlerin bilmesi gereken, bu temas yapılmışsa, Türkiye Cumhuriyeti’nin de onayı alınmış olmasıdır. Bu konular hassas konulardır. Federasyon bunu bildiği için her türlü girişimi önceden yapmıştır. O yüzden emniyet teşkilatı bu konuyu bir an önce ortaya çıkarmalıdır. Çünkü bu olay aynı zamanda Türkiye yetkililerine karşı da yapılmış bir davranıştır. O nedenle, olayı gerçekleştiren her kimlerse, ortaya çıkartılıp çok ağır bir şekilde cezalandırılmaları gerekmektedir. 

Spor insanları kaynaştıran, toplumları birleştiren önemli bir unsurdur. Kıbrıs Türk halkı yıllardır milli temaslara hasret kalmış, milli maç duygusunun ne olduğunu unutmuş bir toplumdur. Bu halk yeterince cefa çekmiş ve birçok bedeller ödemiştir. Yıllardır sporun içerisinde olan ve 15 yıl futbol oynayan birisi olarak, 15 bin kişi önünde müsabakaya çıkmanın ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum. Bu toplum bu duyguları unutmuştur. 

Yıllardır tanınma diye diye hangi kapıya başvurmuşsak, hepsi yüzümüze kapanmıştır. Türkiye’nin tanımam dediği Güney Kıbrıs takımlarıyla, uluslararası spor kuruluşlarına üye oldukları için her türlü maçı yaparken, KKTC’yi tanıdığını söylemesine rağmen, hala daha ne takımsal ne de milli takımlar seviyesinde maç yapmamasını bu hastalıklı beyinler hiç sorguladı mı?

Bu hastalıklı beyinlerin istediği, Kıbrıslı Türklerin annelerinin liginde oynamaya devam etmesi, yetenekli gençlerimizin yok olmaya devam etmesi, sesimizi duyurmak ve dünyadaki insanlarla maç yapmak istersek de, tehdit, şantaj, kundaklama ve korkutma operasyonları ile toplumu sindirmeleridir. Yani bu ülkede esir hayatı yaşamaya devam etmemizdir.

Bunu bizlere reva görenler her kim olursa olsun mutlaka ortaya çıkartılmalıdır. Hastalıklı beyinlerin bu tür davranışlar içerisine girmesi engellenmelidir. Bu konu aydınlatılmadığı takdirde, sporumuz büyük bir tehlike içerisinde olacaktır. Futbolumuza atılan bu kara lekenin bir an önce temizlenmesi gerekiyor. Federasyonun bu işin peşini bırakmaması öncelikli görevleri arasında olmalıdır.

Millilerimizi ortaya koydukları başarılı oyunlarından dolayı kutlarken, federasyonumuza da başına gelen bu karanlık olaydan dolayı geçmiş olsun dileklerimi iletirim.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 811 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler