1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SPOR VE KARDEŞLİK PEKİŞTİ'
SPOR VE KARDEŞLİK PEKİŞTİ

'SPOR VE KARDEŞLİK PEKİŞTİ'

Gençlik Dairesi’nin organize ettiği Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu, 19-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi.

A+A-

 

 

 

Gençlik Dairesi’nin organize ettiği Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu, 19-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Gençlik Dairesi Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, organizasyona Türkiye, İsviçre ve Kuzey Kıbrıs’tan katılımcılar yanında, Türkiye Bisikletliler Derneği’nden yöneticiler dekatıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun verdiği “startla” başlayan bisiklet turu, Sınırüstü, Serdarlı ve İskele’den geçerek birinci günü Gençlik Dairesi’ne bağlı Kantara Gençlik Kampı’nda tamamladı.

İkinci gün Kantara Gençlik Kampı’ndan hareket edilerek Alagadi ve Lapta Kampına ulaşılırken, üçüncü gün ise Çıkarma Anıtı, Karaoğlan Şehitliği, Bellapais Manastırı ziyaret edildi.

Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu, Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu’na yapılan teşekkür ziyaretiyle son bulurken, Eroğlu, başlatılan turun güzellikle son bulduğu için çok mutlu olduğunu söyledi.

Gerçekleşen 3 günlük turda sporun, kültürün ve kardeşliğin pekiştiğini belirten Eroğlu, ülkenin tarihi ve kültürel yerlerinin de gelen sporcular tarafından gezilerek görüldüğünü vurguladı.

Eroğlu, bisiklet turunu geleneksel hale getirerek ve geliştirerek devam ettirmek gayesinde olduklarını kaydederek, katkı koyan herkese teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 462 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler