1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SPOR ŞENLİĞİ BAŞLADI
SPOR ŞENLİĞİ BAŞLADI

SPOR ŞENLİĞİ BAŞLADI

İki gün sürecek “NEU Sports 2012” spor şenliği etkinliği, dün açılış töreni ile başladı. Organizasyon bugün yapılacak son gün müsabakaları ile tamamlanacak

A+A-

 

 

 

 

Bu yıl ilk kez Yakın Doğu Üniversitesi ile KKTC Gençlik Dairesi ortak işbirliği ile düzenlenen “NEU SPORTS 2012” spor şenlikleri yapılan açılış töreni ile başladı. Açılış töreni YDÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Dr. Hakan Atamtürk’ün açılış konuşması ile başladı. Ardından Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş ve KKTC Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu da kısa birer konuşma yaptı.  

Türkiye’den toplam 19 okulun katılacağı Spor Şenliği’nde, konuşmaların ardından müsabakalar öncesi Yakın Doğu Koleji Halk Dansları ekibinin coşkulu gösterisi de büyük ilgi gördü.

        

MÜCADELE BAŞLADI

Türkiye’den 19 okulun katılımı ile dün ilk günün müsabaka heyecanına geçildi. Basketbol müsabakaları Kolej Spor Salonu, Masa Tenisi müsabakaları Cimnastik Salonu, Badminton müsabakaları Yeni Kolej Spor Salonu ve Yüzme yarışları ise YDÜ Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda devam etti. Birinci gün müsabakaları oldukca çekişmeli ve heyecana sahne oldu. Organizasyon akşam Grup Frekans ve Umut Kaya’nın konserleriyle son buldu.

İlk günün ardından müsabakalara bugünde kaldığı yerden devam edilerek ve organizasyon saat 20:00’de Dorona Otel D’ Garden’da yapılacak Ödül Töreni ile son bulacak.

 


 

NEU SPORT 2012 BAŞLADI

 

Yakın Doğu Üniversitesi tarafından  organize edilen “NEU Sport 2012” oyunları dün YDÜ’de başladı. Oyunlar çerçevesinde masa tenisi dalında düzenlenen kulüpler arası turnuvaya Yakın Doğu Koleji erkek takımı, Ankara Lisesi erkek takımı, İstanbul Ümraniye Lisesi erkek takımı, Bursa Zühal Dört Çelik Şen İpek Endüstri Meslek Lisesi erkek takımı, Yakın Doğu Koleji bayan takımı, Ankara Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi takımı, Ankara Kanuni Kız Lisesi katıldı.

Bugün sona erecek olan turnuvada dünkü maçların sonuçları şöyle:

 

Bayanlar

YDK-Ankara Kanuni Lisesi:3-1

YDK-Ankara Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi:0-3

 

Erkekler

YDK-İstanbul Ümraniye Lisesi:3-0

YDK-Bursa Zühal Dörtçelik Şen İpek Endüstri Meslek Lisesi:3-1

Ankara Lisesi-İstanbul Ümraniye Lisesi:3-0

Ankara Lisesi-Bursa Zühal Dörtçelik Şen İpek Endüstri Meslek Lisesi:3-1

 

Günün programı (Saat 09:30):

Bayanlar

Ankara Kanuni Lisesi-Ankara Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi

 

Erkeklerde

Ankara Lisesi-YDK

İstanbul Umraniye Lisesi-Bursa Zühal Dörtçelik Şen İpek Endüstri Meslek Lisesi

 

 

 

 

Bu haber toplam 631 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler