1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SPOR OSCARLARI SAHİPLERİNİ BULDU
SPOR OSCARLARI SAHİPLERİNİ BULDU

SPOR OSCARLARI SAHİPLERİNİ BULDU

YENİDÜZEN Gazetesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Geleneksel Yılın Sporcu Ödülleri” dün akşam Lefkoşa Merit Otel’de düzenlenen gecede sahiplerini buldu. Eylül ayından ocak ayına kadar siz okuyucularımızın gönderdiği 11

A+A-

 

 

Geleneksel YENİDÜZEN Gazetesi Yılın Spor Ödülleri, dün akşam Lefkoşa Merit Otel’de düzenlenen gece ile sahiplerini buldu. Yılın Hakemi Ülviye Beşe, Yılın Yöneticisi Hasan Kolozali, Yılın Genç Yeteneği Suzan Pakan, Yılın Antrenörü Harika Kıral ve Yılın Sporcusu Ajda Mutlu oldular. KKTCELL, İpekay Ltd., Nike Lefkoşa ve Ektam Kıbrıs spora katkı koyan sponsorlar olarak ödüle layık görüldüler

 

Gecede ayrıca geçtiğimiz sezon Türkiye Süper Ligi’nde elde ettiği başarısından dolayı KKTCELL Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, atıcılıkta uluslararası alanda elde ettiği başarılardan dolayı Nihat Akterzi ve Mağusa Türk Gücü futbolcusu Yasin Kansu ligin ilk yarısında oynanan Lapta maçında yaptığı “fair play” hareketinden dolayı özel ödüle layık görüldü

 

 

 

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

YENİDÜZEN Gazetesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Geleneksel Yılın Sporcu Ödülleri” dün akşam Lefkoşa Merit Otel’de düzenlenen gecede sahiplerini buldu. Eylül ayından ocak ayına kadar siz okuyucularımızın gönderdiği 11 bin 564 kuponun Lefkoşa noterlerinden Enver Sedat Simavi huzurunda sayımının yapılmasından sonra en fazla oy alan adaylar ödüllerini düzenlenen gecede aldılar.

Yılın Hakemi kategorisinde Ülviye Beşe, Yılın Yöneticisi kategorisinde Hasan Kolozali, Yılın Genç Yeteneği kategorisinde Suzan Pakan, Yılın Antrenörü kategorisinde Harika Kıral ve Yılın Sporcusu kategorisinde Ajda Mutlu en fazla oy alarak birinci oldular. Spora Katkı Koyan Sponsorlar kategorisinde bulunan Ektam Kıbrıs Ltd., Kuzey Kıbrıs Turkcell, Nike Lefkoşa ve İpekay Ltd. Şti. firmalarına ülke sporuna yaptıkları katkılardan dolayı ödüller verildi.  

 

ÖZEL ÖDÜLLER

Gecenin diğer özel ödülleri arasında Lapta ile oynanan lig karşılaşmasında rakibinin sakatlığı sebebi ile net bir gol pozisyonunu kaydetmeyip dışarı göndererek önemli bir fair play hareketinde bulunan Mağusa Türk Gücü futbolcusu Yasin Kansu özel ödüle layık görüldü ancak futbolcu bugün oynanacak Yenicami maçı nedeni ile takımının kampında bulunmasından dolayı ödül gecesine katılamadı. Diğer bir özel ödül de Atılcılıkta uluslararası alanda elde ettiği başarılar doğrultusunda Nihat Akterzi’ye layık görülürken Akterzi’nin yurt dışında olması nedeni ile ödülünü babasına 2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat verdi. Türkye Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi’nde geçtiğimiz sezon elde ettiği başarıdan dolayı Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na geçtiğimiz sezon Türkye Süper Lig’inde elde ettikleri başarıdan dolayı özel ödülünü Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu takdim etti.

 

TALAT: “SPOR VE BARIŞ BİRBİRİ İLE BAĞDAŞIYOR”

Gecenin açılışında konuşmasında YENİDÜZEN Gazetesi Genel Müdür ve Yazı İşleri Müdür Cenk Mutluyakalı adayları tebrik ederek herkese başarılar diledi. Mutluyakalı’nın ardından söz alan Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş konuşmasında böylesi gecelerin sporcuların motivasyonuna kattığı anlama vurgu yaptı. Göktaş’ın ardından 2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat bir konuşma yaptı. Talat konuşmasında sporda uygulanan ambargoların kalkması için büyük bir çaba verdiklerini hatırlattı. Spora siyaset karıştırılmaması gerektiğini söyleyen Talat, bundan dolayı sporcuların uluslararası alana çıkamadığını belirtti. Dışa açılım konusunda Kıbrıs sorunu çözülmediğinden dolayı sporcuların yaşadığı sıkıntılara değinen Talat, spor ile barışın birbiri ile bağdaştığını sözlerine ekledi.

 

ÖDÜL TÖRENİ

Gecenin ilk ödülleri Spora Katkı Koyan Sponsorlara verildi. İpekay Ltd. Şti., Ektam Kıbrıs Ltd. ve Kuzey Kıbrıs Turkcell ödüllerini Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler Milletvekili Kadri Fellahoğlu’nun elinden aldılar.

Sponsorların ödüllerini almasının ardından Yılın Yöneticisi adaylarına YENİDÜZEN Gazetesi Yayın Koordinatörü Tayfun Çağra madalyalarını verirken bu kategoride gönderilen kuponlar içerisinde en fazla oy alarak birinciliğe ulaşan isim Hasan Kolozali oldu.

Yönetici ödüllerinin ardından Yılın Hakemi adaylarına madalyalarını KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu takdim etti. Bu kategoride gönderilen oylar içerisinde en fazla oy alan isim Ülviye Beşe oldu.

Yılın Hakemi ödüllerinin ardından Yılın Genç Yeteneği adaylarına madalyalarını Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş verdi. Bu kategoride en fazla oy alan isim Suzan Pakan oldu.

Yılın Genç Yeteneği ödüllerinin ardından Yılın Antrenörü adaylarına madalyalarını Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu verdi. Bu kategoride en fazla oy alan isim Harika Kıral oldu.

Yılın Antrenörü ödüllerinin ardından Yılın Sporcusu adaylarına madalyalarını KTFF Başkanı Ogün Genç Kaçmaz verdi. Bu kategoride Ajda Mutlu gönderilen kuponlar içerisinde en fazla oy alarak birinci oldu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2664 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler