1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SÖZLEŞME İPTAL EDİLİYOR
SÖZLEŞME İPTAL EDİLİYOR

SÖZLEŞME İPTAL EDİLİYOR

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) yeniden yapılandırılması çerçevesinde, Bakanlar Kurulu kararı ile yetkilendirilen Kaymakam Kemal Deniz Dana, Lefkoşa Surlariçi’nin temizliğini üstlenen özel şirketin, gerekli koşullara uymadığının saptandığını

A+A-

 

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) yeniden yapılandırılması çerçevesinde, Bakanlar Kurulu kararı ile yetkilendirilen Kaymakam Kemal Deniz Dana, Lefkoşa Surlariçi’nin temizliğini üstlenen özel şirketin, gerekli koşullara uymadığının saptandığını ve sözleşmesinin iptali için hukuki çalışma başlattıklarını söyledi.

Bakanlar Kurulu kararı ile yetkilendirilmiş Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, belediyede normal faaliyetlerin başladığını, tüm şubelerin kendi görevleriyle ilgili çalışmalarını yürüttüğünü kaydetti.

BORÇ VE ALACAK LİSTESİ ÇIKARILIYOR

LTB’nin yeniden yapılandırılması çerçevesinde borç ve alacaklarını çıkarmaya çalıştıklarını belirten Dana, alacak listesinin bugün ellerinde olacağını, buna eş olarak, borçların da kayıt altına alınması için çalışmaların sürdüğünü anlattı.

“SURLARİÇİ’NİN DURUMU İNANILMAZ DERECEDE KÖTÜ…”

Lefkoşa Surlariçi’nin temizliğini üstlenen özel şirketin sözleşmesinin iptal edilmesi için gün içinde hukukçularla görüşeceklerini belirten Dana, bugün veya yarın bu sözleşmenin feshedilmesiyle bu bölgenin temizliğini de LTB çalışanlarının yürüteceğini kaydetti.

“Surlariçi’nin durumu inanılmaz derecede kötü” diyen Dana, bölgenin temizliğini üstlenen şirketin, bu işi gerektiği şekilde yerine getiremediğini, sözleşme koşullarına uymadığının saptandığını belirterek, dolayısıyla sözleşmenin iptal edileceğine işaret etti.

“TEMİZLİK SÜRÜYOR…”

Kentin temizlik işlerinin sürdüğü; biriken çöplerin büyük oranda temizlendiği; gelen ihbarlara da anında müdahale edildiğini anlatan Dana, bazı işyerlerinde temizlendikten sonra da tekrardan yığınlar olduğunu ve bunların da temizlenmeye çalışıldığını anlattı.

“GEZİCİ VEZNELER…”

Dana, belediyenin alacaklarının toplanması çalışmaları çerçevesinde, “gezici vezneler” oluşturduklarına da işaret ederek, bunun planlamasının yapıldığını ve hazırlıkların tamamlanmasının ardından bugün veya yarın gezici veznelerin çalışmalarına başlayacağını söyledi.

MUHALEFETİN ARA EMRİ BAŞVURUSU ÇARŞAMBA GÖRÜŞÜLECEK

Bu arada, Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) ile Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP)’nin, LTB’ye ilişkin kararname konusundaki ara emri başvurusu çarşamba günü ele alınacak.

CTP-BG ile TDP, hükümetin, LTB Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları ve 22 Belediye Meclisi üyesini 90 gün süreyle zorunlu izne çıkardığı yasa gücünde kararnamenin yürütmesinin durdurulması için Anayasa Mahkemesi’ne başvurmuştu. CTP-BG başvurusunu 10 Temmuz’da, TDP ise 11 Temmuz’da yapmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 874 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler