1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM'
SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM

'SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM'

Kaşif,“ kurultaya müdahele konusunda söylediği, açıkladığı her şeyin arkasında olduğunu” ifade etti.

A+A-

        

 Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan adayı Ahmet Kaşif, “Türkiye-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne asıl zarar verenin UBP Kurultayı’na müdahale edilmesine ses çıkarmayan tam tersine bu müdahaleyi aylardır isteyen talep eden, yaptığı yanlış icraatların, çizdiği zig-zagların bedelini AK Parti’ye fatura etmeye çalışan İrsen Küçük olduğunu” vurguladı.

         Kaşif,“ kurultaya müdahele konusunda söylediği, açıkladığı her şeyin arkasında olduğunu” ifade etti.

“Küçük’ün Genel Başkan ve Başbakan olarak devam etmesini, ne Kıbrıs Türk Halkı’nın ne de UBP tabanının istemediğini” belirten Ahmet Kaşif, “ aylardır devam eden sistemli müdahaleler, vaatler, baskılar,tehditler sonucu UBP delegesinin iradesine ipotek konulmak istense de onurlu, vicdan sahibi UBP delegelerinin bu kirli oyunu bozacağına inandığını” kaydetti.

Ahmet Kaşif açıklamasında şunları kaydetti:

“ İrsen bey sadece kendisinin Türkiye ile iyi ilişkiler kurabileceğini,Türkiye’nin Kıbrıs Türk Halkı’na katkılarının sadece kendisi ile mümkün olabileceğini yaymaya çalışmakla Anavatan Türkiye ve AK Parti’ye en büyük kötülüğü yapmaktadır.

Kıbrıs Türk Halkı Türkiye’nin öneminin bilinci içindedir ancak kendisine , Devleti’ne ve iradesine müdahale edilmesini kabul etmemektedir. Bu gerçekleri söylemek ileride yaşanması olası daha büyük  sıkıntıları ve tepkileri önlemek adına da son derece gereklidir.

 

Sayın Küçük benim aday olmamam, olduktan sonra çekilmem, diğer bazı arkadaşların aday olmaması ve milletvekillerimizin özgür iradeleri ile istedikleri arkadaşa destek vermelerini engellemek adına Türkiye hükümetini, Türkiye’deki Bakan arkadaşları devreye sokmuştur ve maalesef onlar da yapmamaları gereken şeyleri yapmıştır. Bunları inkar etmek Güneş’in her sabah doğduğunu inkar etmek gibi bir şeydir.

Kimse merak emesin biz kazanacağız ve Anavatan Türkiye ile karşılıklı sevgi-saygı temelinde iki kardeş ilişkisinin olması gerektiği gibi ilişkiler kuracağız, geliştireceğiz.

Biz tüm Anavatan Türkiye partilerine aynı mesafede olacağız ve sorumluluğu biz üstlenerek Anavatan Türkiye’nin Kıbrıs’ın iç konuları yüzünden yıpratılmasının önüne geçeceğiz.

‘Kurultay gelip geçicidir ilişkileri yıpratmayalım’ diyen Sayın Küçük kendi yapması gerekenleri bize söylemsin. UBP’yi UBP yapan tüm değerleri tahrip eden, UBP delegesini, Bakanları’nı satın alınan bir malmış gibi gören ve gösteren, gelecek vaad eden siyasetçileri toplumun içine çıkamaz duruma getiren, bazı makamları, kişileri kurultayımızın içine sokarak hem partiyi, hem onları yıpratan kendisidir.

Biz Anavatanımız Türkiye’yi hep sevdik, seveceğiz. Anavatan Türkiye Devlet ve Hükümet yetkililerine hep saygı ve sevgi duyduk, duymaya devam edeceğiz.

İstikrar diye diye partiyi parçalayan, tarihin en başarısız Başbakanı diye nam salan Sayın Küçük’ün artık ne partiye ne ülkeye bir yarar sağlaması mümkün değildir.

Gerçek budur ve kimse bu gerçeği değiştiremez.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 499 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler