1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SOYSAN YENİDEN BAŞKAN
SOYSAN YENİDEN BAŞKAN

SOYSAN YENİDEN BAŞKAN

TEL-SEN Genel Kurulu yapıldı, başkanlığa yine Soysan geldi “GERİ ADIM ATILMAYACAK !” “Kamusal değerlerimizin korunması için mücadeleye tüm ekonomik örgütlerin de sahip çıkması kaçınılmaz” Cesurer: “Tüm örgütlerin birli

A+A-


 TEL-SEN Genel Kurulu yapıldı, başkanlığa yine Soysan geldi

“GERİ ADIM ATILMAYACAK !”

“Kamusal değerlerimizin korunması için mücadeleye tüm ekonomik örgütlerin de sahip çıkması kaçınılmaz”

Cesurer: “Tüm örgütlerin birlikte hareket etmesi gerekir”

Bıçaklı: “Ya hep beraber, ya hiçbirimiz…”


Kıbrıs Türk Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları Sendikası (Tel-Sen)’in olağan genel kurulunda başkanlığa tek aday olarak yeniden Tamay Soysan getirildi.
Genel Kurulda Yönetim Kurulu da, gerekli sayıdan fazla aday çıkmadığından mevcut adayların onaylanmasıyla belirlendi.
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Suat Yeldener ile KTAMS KTOEÖS, Koop-Sen, Hava-Sen, El-Sen, Güç- Sen , Hava Kontrolörler Sendikası başkan ve temsilcilerinin de katılımıyla yapılan genel kurulda konuşan Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan, sendikanın çalışanların haklarını koruma yanında ülke çıkarlarını savunan bir sendika olduğunu vurguladı. Soysan, “Hak ve kazanımlar ile ülke çıkarlarının korunmasından asla geri adım atmamalıyız” dedi.
Tel-Sen’in toplumsal değerlerin savunmasını en iyi sergileyen sendikalardan biri olduğunu kaydeden Soysan, Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası ile birlikte başlattıkları süresiz grevin ancak Bakanlar Kurulu’nun beşinci günün sonunda getirdiği yasakla kırılabildiğini ifade etti.
Soysan, hükümeti de, “dayatılan politikalara karşı korkak ve ürkek davranmakla” suçladı.

BİRLİKTELİĞE VURGU YAPILDI

Hukuk devleti olmanın önemine vurgu yapan Soysan, “Gerçek bir hukuk devleti noktasında olmazsak tabii ki toplumsal ve bireysel çıkarlarımız, çalışanların hakları hiçbir zaman korunamaz” dedi.
Hükümetin özelleştirme politikasına değinen Soysan, “El-Sen’le birlikte verdiğimiz mücadele kararlı bir şekilde devam etmiştir. Bundan sonra da çalışanların kazanımlarını, haklarını ve bu ülkenin çıkarlarını koruma noktasında mücadelemiz devam edecektir. Kamusal değerlerimizin korunması için tüm ekonomik örgütlerin de bu değerlere sahip çıkması kaçınılmazdır” diye konuştu.
Soysan, “Bu mücadelede olmazsa olmazlarımızdan asla geri adım atmayacağız” dedi
Konuk sendika başkanları adına konuşan El-Sen Başkanı Çağlayan Cesurer de, çalışanların kazanımlarının hükümetin uygulamaları nedeniyle sıfırlanma noktasına geldiğini söyledi.
Sendikal mücadelede birlikteliğin önemine vurgu yapan Cesurer, “Bu mücadeleyi yaparken mutlak suretle tüm örgütlerin birlikte hareket etmesi gerektiğini buradan bir kez daha söylüyoruz. Tek başına kurtulmak mümkün değildir” dedi.

HÜKÜMET SÖZÜNÜ TUTMADI

Hükümetin verdiği sözün, imzaladığı protokollerin ve aldığı kararların arkasında durmadığını kaydeden Cesurer, “Bundan sonra çalışanların da şartları değişmiştir...Ülkemizin kalan son değerlerine sahip çıkabilme adına mücadelemizin şartlarının bir noktada durdurulmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.
Divan Başkanı ve Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (TÜRK-SEN) Başkanı Arslan Bıçaklı da, Ulusal Birlik Partisi’nin seçim manifestosunda özelleştirmenin yer almadığından kamu işletmelerini özelleştirme yetkisi bulunmadığını, ayrıca UBP’nin seçimlerde çıkardığı milletvekili sayısının partiden istifalarla 25’e düşmesinden dolayı tek başına yürütme yetkisinin hukuken bulunmadığını savundu.
Hükümetin “yönetemiyoruz” gerekçesi ile kamu işletmelerini özelleştirme yönüne gittiğini savunan Bıçaklı, UBP hükümeti döneminde yürütülemeyen bir kamu işletmesinin satılmasının doğru olmadığını ifade etti. Televizyon programında bir UBP milletvekilinin Başbakan ve bakanların rüşvet aldığını iddia ettiğini kaydeden Bıçaklı, “Mecburuz, güçlerimizi birleştireceğiz ve mücadele edeceğiz. Tek başına kurtuluş yok. Ya hep beraber ya hiçbirimiz…” diye ekledi.

YENİ YÖNETİM

Yeni yönetim kurulunda Lefkoşa bölgesinden Zafer Can, Melek Küçük, Hasan Güneşlier, Tanyel Başdüdükçü, Nilüfer Ergin, Türkmen Tansel, Mehmet Tabak, Hüseyin İnönü ve Salahi Mısırlıoğlu; Güzelyurt bölgesinden Kasım Bulancak, Peyker Erçin ve Raif Kudret; Girne bölgesinden Tülin Kılıç ve Barkın Arslan; Gaimağusa bölgesinden de Kemal Kıralp, Serkan Cafer, Erbil Bolkan ve Ayhan Buldu görev yapacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bu haber toplam 553 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler