1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Soyguncular bulundu da kundakçılar ne oldu
Soyguncular bulundu da kundakçılar ne oldu

Soyguncular bulundu da kundakçılar ne oldu

On bir gündür, Futbol Federasyonu lokaline yapılan kundaklama olayından hiçbir haber çıkmadı. Buna karşın Creditwest ve Persan Döviz Bürosu’na karış yapılan soygunun failleri çok ciddi bir araştırma sonucunda ortaya çıkartırdı ve suçlular yakalanıyo

A+A-

 

 

On bir gündür, Futbol Federasyonu lokaline yapılan kundaklama olayından hiçbir haber çıkmadı. Buna karşın Creditwest ve Persan Döviz Bürosu’na karış yapılan soygunun failleri çok ciddi bir araştırma sonucunda ortaya çıkartırdı ve suçlular yakalanıyor.

Polisimizin başarısını takdir ediyorum. Çok ciddi bir araştırma sonucunda suçlular yakalandı ve yargıya teslim edildi.

Soygun konusu ile ilgili, bu kadar başarılı olan polisimizin, futbolumuza atılan çamurun temizlenmesi konusunda aynı duyarlılığı gösterememesine de anlam veremiyorum. Bu konuda neden bu kadar geç kalındı bilmek istiyoruz. Aradan 11 gün geçmesine rağmen polisten bu konu ile ilgili herhangi bir açıklama olmaması düşündürücüdür.

Etrafta bulunan birçok güvenlik kamerasının incelendiğini ve hatta Amerikan Büyük Elçiliği’ne ait geniş kapsamlı kamera sistemlerinin de yetkililerden izin alınıp inceleneceğini duyduk. Fakat henüz daha bu konu ile ilgili en ufak bir açıklama duymadık.

Aslında bu saldırıyı, özelde futbolumuz ama genelde de, Türkiye yetkililerine karşı yapılmış bir saldırı olarak değerlendiriyorum. Federasyonun bu konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda, Irak’a Türk yetkililerinden izin alınarak gidilmiştir denildi. O yüzden bu olayın faillerinin bir an önce bulunması ve yargıya teslim edilmesi şarttır.

Kamuoyunda, çeşitli söylentilere neden olan, kimlerin yapabileceği konusunda fikir yürüten insanların kafasındaki soru işaretlerinin bir an önce ortadan kalkması gerekiyor. Polisimizin banka ve döviz bürosu konusunda gösterdiği hassasiyeti ve titizliği bu konuda da gösterip konu ile ilgili faillerin tespit edilip halka açıklanması gerekiyor.

Dün akşam, banka soygunu faillerinin yakalandığı haberini duyunca, telefonla federasyon başkanı Hasan Sertoğlu’nu aradım.

-“Ne oldu başkan kundaklama faillerinden haber yok mu? Bak banka soygun olayındaki failler yakalandı, federasyonun faillerinden haber yok mu?” diye sordum.

Başkan telefonda gülerek, 

-“Hocam sen tahmin etmiyor musun” dedi.

-“Hayır bilmiyorum, söylesene” dedim.

-“Polise sor, o açıklasın” dedi.

- “Biliyorsan sen söyle” dedim.

-“Şimdi söylemem, eğer federasyonun mali genel kuruluna kadar, yani 31 hazirana kadar polisten bir açıklama gelmezse, ben genel kurulda açıklayacağım” diye yanıt verdi.

Benim bu konuşmadan anladığım, failler bulunmuş ancak açıklama yapılması geciktiriliyor. Neden böyle bir şey yapılıyor, anlamakta zorlanıyorum. Eğer böyle bir durum varsa, bir an önce failler kamuoyuna açıklanmalı, kundaklamanın neden yapıldığı ortaya çıkmalı ve bu halk ile paylaşılmalıdır.

Futbolumuz bu leke ile yeni sezona girmemeli. Polisimizin banka soygunundaki başarısını burada da göstermesini bekliyoruz. Failler belli ve olay gizlenmeye çalışılıyorsa, bu da kafalarda farklı soru işaretlerinin doğmasına neden olacaktır.

Kimler bu kundaklama olayını gerçekleştirmişse, spor kamuoyunun bunun nedeninin bilmesi ve futbolumuzun hangi konularda tehlike altında olduğunun öğrenilmesi gerekiyor. Bu olay aydınlatılıncaya kadar, kendi adıma söyleyeyim, konuyu gündemde tutmaya devam edeceğim.

Federasyon mali kuruluna kadar polisten bir açıklama gelmezse, Sayın Sertoğlu’nun telefon konuşmamızda söylediği açıklamayı yapmasını bekleyeceğim. Dilerim o güne kadar futbolumuz bu kara lekeden kurtulur ve failler açıklanır.

Teknoloji ve kamera sisteminin geliştiği ve bu dönemde, olayların aydınlatılmaması insanın kafasında kuşku ve huzursuzluk yaratır.

Polisimizin banka soygunu konusunda gösterdiği başarıyı burada da göstereceğinden eminim. Federasyon başkanının bildiğini elbette polisimiz de biliyordur. Hani bir söz vardır “Biri biliyorsa, herkes biliyor demektir” O yüzden kamuoyunun da bilmesi ve suçluların ortaya çıkıp yargıya gönderilmesi en doğal hakkıdır.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1002 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler