1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SOYGUN ZANLILARI YARGI ÖNÜNDE
SOYGUN ZANLILARI YARGI ÖNÜNDE

SOYGUN ZANLILARI YARGI ÖNÜNDE

Lefkoşa’da önceki gün meydana gelen Creditwest Bankası soygunuyla ilgili tutuklanan 4 zanlı bugün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. Zanlılara birer gün tutukluluk emri verildi. Polisin yoğun çalışması sonucu dün öğleden sonra yakalanan 25 yaşınd

A+A-

 

 

Lefkoşa’da önceki gün meydana gelen Creditwest Bankası soygunuyla ilgili tutuklanan 4 zanlı bugün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. Zanlılara birer gün tutukluluk emri verildi.

Polisin yoğun çalışması sonucu dün öğleden sonra yakalanan 25 yaşındaki Mehmet Aydıç ve 22 yaşındaki Kamil Ertuğrul’a ek olarak 2 kişi daha gözaltına alındı ve toplam zanlı sayısı 4’e çıkmış oldu.

Güzelyurt’taki Persan Döviz Bürosu’nu da soyduğu iddia edilen 4 zanlı Kamil Ertuğrul, Mehmet Aydıç, Kaan Kuyucuoğlu ve Mustafa Kağan Kaya, bugün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin huzuruna çıkarıldı.

MAHKEMEDEN 1’ER GÜN TUTUKLULUK

Savcı Damla Güçlü’nün ithamnamesi doğrultusunda Polis Memuru Aygün Karagil, zanlıların 18 Haziran günü 14.42’de Lefkoşa Sarayönü Creditwest Bankası şubesine kafalarında kaskla girerek 75 bin 700 TL, 5 bin 500 Sterlin, 1800 Euro ve 3 bin 588 ABD Doları’nı alarak LN 181 plakalı motorla olay yerini terk ettiklerini söyledi.

Zanlıların saat 14.30 sıralarında Çağlayan’da bulundukları sırada bir restorandan bankaya paket servisle yemek siparişi verdikten sonra bankaya gelen motoru sirkat ettiğini söyleyen Karagil, kaçmakta kullanılan ZH 658 plakalı Ford Focus aracın da tespit edildiğini ve aracın sahibi Mehmet Aydıç’a ulaşıldığını; ardından da zanlıların yapılan sorgulamalarında suçlarını kabul ettiklerini söyledi.

PARALAR VE KIYAFETLER SURLARİÇİNDEKİ BOŞ EVDE

Karagil, Lefkoşa Surlariçi’nde Reşadiye Sokak’taki boş bir evde suç işlenirken giyilen kıyafetler ve paraların bulunarak emare alındığını ve paralar üzerinde parmak izi araştırmasının sürdüğünü bildirdi.

Zanlılardan Kaan Mustafa Kaya ve Kaan Kuyucuoğlu’nun olayın plan kısmına yardımcı olduklarını söyleyen Karagil, yargıç Ulutekin’den zanlılar aleyhine 1’er gün tutukluluk talep etti.

Avukatı bulunmayan zanlılar bu talebe itiraz etmediler ve Yargıç Fügen Ulutekin zanlılar aleyhine 1’er gün tutukluluk kararı verdi.

EMARELER POLİSTE BASINA GÖSTERİLDİ

Bu arada polis zanlılardan Kamil Ertuğrul’a ait bir motosiklet, Ozzie Kebap’a ait diğer motosiklet, soygunda kullanılan oyuncak tabancalar, kıyafetler ve sirkat edilen paraları Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde basına gösterdi.

Polis, Güzelyurt’taki Persan Döviz Bürosu soygunuyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü de açıkladı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1149 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler