1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SOYER, TRANSFERE HIZ VERDİ
SOYER, TRANSFERE HIZ VERDİ

SOYER, TRANSFERE HIZ VERDİ

Yeni sezon öncesi Soyer Spor Kulübü transferlerine devam ediyor. Bu anlamda TC transfer hakkından yararlanan Soyer, üç genç oyuncuyu transfer ederek kadrosunu genişletti. Transfer edilen oyuncuların geçmiş basketbol tecrübeleri ve kariyerleri şöyle: E

A+A-

Yeni sezon öncesi Soyer Spor Kulübü transferlerine devam ediyor. Bu anlamda TC transfer hakkından yararlanan Soyer, üç genç oyuncuyu transfer ederek kadrosunu genişletti. Transfer edilen oyuncuların geçmiş basketbol tecrübeleri ve kariyerleri şöyle:

 

Erhan Sayan                  

 

23 Haziran 1991’de Lefkoşa’da doğdu. İlkokul öğrenimini Girne 23 Nisan İlkokulu’nda, orta ve lise eğitimimi Türk Maarif Koleji’nde tamamladıktan sonra 2009 yılında Yakın Doğu üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nde halen eğitimini sürdürmekte. Basketbola ilkokulda başladı ve burada bir kere KKTC ikinciliği yaşadı. İlkokuldan sonra Akdeniz Spor Birliği ve Doğan Türk Birliği yıldız, genç ve büyük takımlarında oynadıktan sonra Soyer Spor Kulübü’ne transfer oldu.

 

 

 

 

 

S. Alpin Çuvalcıoğlu                   

 

Soner Alpin Çuvalcıoğlu 3 Eylül 1993’te İstanbul’da doğdu. Basketbola olan ilgisi küçüklükten olan Alpin 8 yaşında Bakırköy Spor Kulübü’nün basketbol okuluna gitti. Kıbrıs’a yerleştikten sonra 11 yaşında Girne’de 12 Dev Adam Basketbol Okulu’na girdi. Profesyonel olmak isteyen Alpin, 14 yaşında Doğan Türk Birliği'nin genç takımına kabul edildi. Burada geçen bir yıldan sonra takımın kapanmasıyla, koç Gökay İskar ve birkaç takım arkadaşıyla Akdeniz Spor Birliğine geçti. Buradaki genç takım oyunculuğunun yanına A takım oyunculuğunu da ekleyen Alpin Akdeniz Spor Birliği’nde A takım kurulmaması üzerine şu anki takımı Soyer Spor Kulübü ile anlaştı ve Tahir Soyer yönetiminde oyunculuk kariyerine devam etmekte. Oynadığı kulüpler:
- Bakırköy Spor Kulübü Basketbol Okulu
- 12 Dev Adam Basketbol Okulu
- Doğan Türk Birliği
- Akdeniz Spor Birliği
- Soyer Spor Kulübü

 

Uğurcan Kılar             

 

26 0cak 1993 Antalya doğumlu. 2003-2004 yılında Antalya Gençlik Spor altyapısında basketbola başladı burada geçirdiği 5 sene içerisinde iki kere Antalya şampiyonluğu minik ve küçük kategorilerinde Anadolu ve bölge şampiyonlukları geçiren ve bir kere de Türkiye şampiyonasında yer aldı. 2008 yılında Muratpaşa Bld. transfer oldu. Burada geçirdiği bir sene içerisinde Antalya Gençler şampiyonluğu ve bölge şampiyonluğu elde etti. 2009 yılında Antalya Büyükşehir Bld. transfer oldu ve burada iki Antalya şampiyonluğu ve bölge şampiyonluğu Anadolu şampiyonluğu ve Türkiye şampiyonasında 12’ncilik yaşadı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1265 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler