1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SOYER SPOR’UN HEDEFİ KADINLAR LİGİ
SOYER SPOR’UN HEDEFİ KADINLAR LİGİ

SOYER SPOR’UN HEDEFİ KADINLAR LİGİ

Bu yıl Büyük Kadınlar Ligi’ne girmeyi planlayan Soyer Spor Kulübü sınırlı imkanlara rağmen ülke basketboluna katkı koymaya devam ediyor

A+A-

 

 

Basketbol Erkekler Liglerinin 4 kategorisinde de mücadele eden, bu yıl Büyük Kadınlar Ligi’ne girmeyi planlayan Soyer Spor Kulübü sınırlı imkanlara rağmen ülke basketboluna katkı koymaya devam ediyor

 

2008 yılından beridir ülkemiz basketboluna amatör bir ruhla katkı koyan Soyer Spor Kulübü bu sezon Büyük Kadınlar Ligi’ne de girmeye hazırlanıyor.

Soyer Spor Kulübü ile ilgili konuştuğumuz kulübün baş antrenörü ve yöneticilerden Tahir Soyer, her türlü zorluğa rağmen ülke basketboluna hizmet vermeye devam edeceklerini belirtti. 2008 yılında Güzelyurt – Lefke bölgesinde basketbol takımı eksikliği nedeniyle 13 kişi ile birlikte Soyer Spor kulübünü kurduklarını ve ilk olarak minikler liginde yer aldıklarını söyledi. Bu gün erkekler liglerinde küçükler, yıldızlar, gençler ve büyükler liglerinde yer alan Soyer Spor, bu sezon büyük kadınlar liginde de yer almaya hazırlanıyor.

Soyer Spor Kulübü’nün basketbol ligleri yanında basketbol okulları da mevcut. İlk olarak Lefke’de kurulan basketbol okuluna 2010 yılında Lefkoşa’da açılan basketbol okulu da ilave edildi. Bu okullarda halen kayıtlı 38 sporcu bulunmakta ve bu gençlere basketbol yanında sağlıklı yaşamla ilgili bilgiler verilmektedir.

Tahir Soyer, Soyer Spor olarak birçok zorlukları bulunduğunu söyleyerek, basketbol liglerinin birçoğunda yer almalarına rağmen kulüp binalarının bile bulunmadığını belirtti. Soyer özellikle sponsor bulma konusunda çok büyük sıkıntılar yaşadıklarını da sözlerine ekledi.

Soyer basketbol ligleri yanında birçok sosyal sorumluluk projesine de imza attıklarını belirtti. Bu yıl Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı yararına “ Hayata Basket Atıyoruz” projesini gerçekleştirdiklerini ve bu proje çerçevesinde Türkiye’nin eski ünlü basketbolcularından Efe Aydan’ı adamıza getirdiklerini söyledi.

Tahir Soyer gerek basketbol okulundaki gerekse basketbol takımlarındaki sporcularının gelişimini artırmak için sık sık Türkiye’ye kamplara götürdüklerini söyledi ve 23 – 26 Ağustos tarihleri arasında Genç Basketbol takımını İstanbul’a kampa götüreceklerini, burada Galatasaray, Fenerbahçe ve daha sonra belirlenecek 1 takım ile daha hazırlık maçı yapacaklarını sözlerine ifade etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 507 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler