1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SOYER KORKUTTU
SOYER KORKUTTU

SOYER KORKUTTU

CTP-BG eski Genel Başkanı, eski Başbakan Ferdi Sabit Soyer dün akşam rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Kalp spazmı geçirdiği öğrenilen Soyer, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki Yoğun Bakım Ünitesi’nde kontrol altında tutuluyor.

A+A-

SOYER KORKUTTU

 

CTP-BG eski Genel Başkanı, eski Başbakan Ferdi Sabit Soyer dün akşam rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı.

Kalp spazmı geçirdiği öğrenilen Soyer, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki Yoğun Bakım Ünitesi’nde kontrol altında tutuluyor.

Ferdi Sabit Soyer’in, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde bir hafta gözetim altında kalacağı, bir haftanın sonunda ise tedavisine İstanbul’da devam edileceği öğrenildi.

Kalbinde dün akşam ve bu sabah ritim bozukluğu tespit edilen Soyer’in, kalp atışlarının normale döndüğü ancak yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğü belirtildi.

 

SOYER’İN DURUMU İYİ

Soyer’in sağlık durumu hakkında gazetecilere açıklama yapan Kardiyolog Dr. Gülgün Vaiz, dün akşam saat 22:00 sıralarında göğüs ağrısı şikayetiyle hastaneye gelen Soyer’i, Koroner Yoğun Bakım Servisi’nde tedavi altına altıklarını söyledi.

Soyer’in daha önce kalp krizi geçirdiğini, bir damarına stend takıldığını, ama yaptıkları tespitlerde kalp kriziyle ilgi yeni bir bulguya rastlamadıklarını, muhtemelen kalp spazmı geçirdiğini anlatan Gülgün Vaiz, “Ülkede çok gergin saatler yaşanıyor, kendisi de çok gergin bir ortamda bulunmuş, ama şu anda genel durumu iyi. Yaptığımız tedavi ile göğüs ağrısı giderildi” şeklinde konuştu.

Soyer’in 3-4 gün daha gözetim altında tutulacağını, daha önce İstanbul’da kendisine müdahale eden doktoruyla yaptıkları görüşme sonucunda anjiyografi planlandığını açıklayan Dr. Vaiz, anjiyografi için muhtemelen önümüzdeki hafta İstanbul’a gideceğini söyledi.

Soyer’in bugün de Koroner Yoğun Bakım Servisi’nde tutulacağını ifade eden Vaiz, durumunda iyileşme olması halinde yarın normal servise çıkaracaklarını belirtti.

Dr. Vaiz, normal servise çıkana kadar ziyaretçi kabul edilmeyeceğini de ekledi.

 

 

  

 

 

 

Bu haber toplam 2010 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler