1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. SOYER: DOĞALGAZ VE GERGİNLİK DEĞİL, HUZUR VE BARIŞA İHTİYACIMIZ VAR
SOYER: DOĞALGAZ VE GERGİNLİK DEĞİL, HUZUR VE BARIŞA İHTİYACIMIZ VAR

SOYER: DOĞALGAZ VE GERGİNLİK DEĞİL, HUZUR VE BARIŞA İHTİYACIMIZ VAR

CTP-BG köy ziyaretlerini sürdürüyor, CTP Mağusa İlçesi Tatlısu, Lefkoşa İlçesi de Düzova, Kırıkkale ve Dilekkaya köylerini ziyaret etti

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Birleşik Güçler (CTP-BG) Mağusa İlçesi heyeti, Tatlısu’yu ziyaret etti.

Sözcülüğünü CTP-BG Gazimağusa Milletvekili Ferdi Sabit Soyer’in yaptığı heyette CTP-BG Mağusa İlçe Başkanı Ali Gulle, Mağusa Milletvekilleri Sonay Adem ve Teberrüken Uluçay’la, İlçe Yönetim Kurulu üyelerinden bazıları da yer aldı.

CTP Basın Bürosu’nun açıklamasına göre, köylülere hitap eden Soyer, dünyada ve bölgede yaşanan krizlere işaret ederek, “Kıbrıs’ın güneyinde petrol ve doğalgaz araştırmaları yapılırken, bölgemizde de gerginlikler yaşanmaktadır. Bütün bu olumsuz ve sıcak gelişmeler yaşanırken, taraflar söz ve eylemlerle sürekli tansiyonu yükseltmekte, bizi yönetenler ise susmaktadır. Adeta Kıbrıs Türk’ü yokmuş gibi davranmakta ve irademiz ayaklar altına alınmaktadır. Hâlbuki Kıbrıs Türk’ünün günümüzde doğalgaza, gerginliğe değil, huzura ve barışa ihtiyacı vardır” dedi.

Ülkede ekonominin dibe vurduğunu, bütün üretici sektörlerin geriletildiğini; tüketicilerin alım gücünün her geçen gün azaldığını ileri süren Soyer, UBP’nin söz verdiklerinin tam tersini yaparak halkı bezdirdiğini, sağlıkta ve eğitimde yürekler acısı olaylar yaşandığını savundu.

Soyer, CTP’nin iktidarda olduğu dönemde halkın alım gücünde ve refahında yükselme olduğunu ama bugün hepsinin sıfırlandığını kaydederek, büyük bir geriye gidiş olduğu görüşünü dile getirdi.

 

CTP-BG LEFKOŞA İLÇESİ DÜZOVA, KIRIKKALE VE DİLEKKAYA’DA

 

 

CTP-BG Lefkoşa İlçe Örgütü, köy gezilerinde vatandaşların şikayetlerini dinlemeye devam ediyor.

 

CTP Basın Bürosu’nun açıklamasına göre, dün Düzova, Kırıkkale ve Dilekkaya köylerini ziyaret eden parti yetkilileri, vatandaşlardan şikâyetlerini dinledi.

 

CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akansoy başkanlığında Lefkoşa ilçe Başkanı Ali Seylani, Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal, CTP-BG Lefkoşa Milletvekilleri Sibel Siber ve Mustafa Yektaoğlu yanında bazı merkez ve ilçe yönetim kurulu ve parti meclisi üyeleri Düzova, Kırıkkale ve Dilekkaya’yı ziyaret etti.

 

Ziyaretlerde konuşan parti sözcüleri petrol-doğal gaz sorunu, Kıbrıs müzakere süreci ve hükümetin meclise göndermiş olduğu muhaceret yasası hakkında vatandaşlara bilgi aktardılar.

 

Kıbrıs sorununun çözümsüzlüğünün faturasının Kıbrıslı Türklere çıktığını ve bu bedelin çok ağır olduğunu vurgulayan CTP-BG yöneticileri, bu nedenle bir an önce çözüme odaklanılması gerektiğini kaydettiler.

 

CTP’nin 1970’den beri savunduğu politikaların, federal çözüm, Kıbrıs’ın bütünlüğü ve bölgede istikrarı hedeflediğini anımsatan CTP-BG sözcüleri, iyi niyet ve çaba ile petrol-doğalgaz krizinin, Kıbrıs’ta bir çözüme kapı açabileceğine dikkat çekti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 935 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler