1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'SOSYAL YAŞAM' DAVALIK
SOSYAL YAŞAM DAVALIK

'SOSYAL YAŞAM' DAVALIK

HÜR İŞ KTAMS, TÜRK-SEN ve DEV-İŞ; Sosyal Sigorta, Sosyal Güvenlik ve İhtiyat Sandığı değişiklik yasalarının iptali için yarın Anayasa Mahkemesi’ne başvuruda bulunacak. Hür-İş Başkanı Yakup Latifoğlu Hür-İş’in yapacağı başvuruyla ilgili yaptığ

A+A-

 

 

HÜR İŞ KTAMS, TÜRK-SEN ve DEV-İŞ; Sosyal Sigorta, Sosyal Güvenlik ve İhtiyat Sandığı değişiklik yasalarının iptali için yarın Anayasa Mahkemesi’ne başvuruda bulunacak.

Hür-İş Başkanı Yakup Latifoğlu Hür-İş’in yapacağı başvuruyla ilgili yaptığı açıklamada, yarın saat 09.00’da Avukat Şefik Aşçıoğulları aracılığı ile Anayasa mahkemesinde dava açacaklarını belirterek, Sosyal Sigortalar Yasası değişiklikleri ile Toplu İş Sözleşmelerine doğrudan müdahale anlamı taşıyan prim oranlarının azaltılması ve sınırlandırılması şeklinde yapılan İhtiyat Sandığı Dairesi yasasındaki düzenlemelerin Anayasa’ya aykırı olduğu gerekçesiyle yargıya başvuracaklarını söyledi.

Latifoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Tüm uyarılara ve önerilere sırtını dönen ve ben yaparım olur dayatması ile UBP oyları ile yasallaştırılan Sosyal Sigorta, Sosyal Güvenlik ve İhtiyat Sandığı değişiklik yasalarının iptalini talep edeceğimizi kamuoyuna duyururuz.”

KTAMS, Türk-Sen ve Dev İş de yarın saat 09.00’da Anayasa Mahkemesi’ne başvuruda bulunacaklarını açıkladılar.


Bu haber toplam 1168 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler